پرداخت سود به مشمولین تا پایان تابستان عملیاتی می شود


به گزارش پایگاه خبری ” با اقتصاد”، سازمان خصوصی­سازی که متولی این امر است با رونمایی از سامانه سهام عدالت در اسفندماه و ارائه گزارش­های مشمولین فاز اول آزاد سازی را آغاز کرد، در ادامه در سی­ام فروردین­ماه به صورت موازی فاز دوم به مرحله عملیاتی رسید که در آن از مشمولین خواسته شد که شماره شبا خود را در اختیار سازمان خصوصی­سازی گذارند که این سازمان پس از برگزاری مجامع شرکت­های سرمایه­پذیر، در مرحله بعدی آزاد سازی سود را به حساب هر فرد واریز کند.


این در حالی است که سیدجعفر سبحانی، مشاور سازمان خصوصی‌سازی صبح امروز از واریز اولین مرحله سود سهام عدالت تا پایان شهریورماه جاری به حساب مشمولان خبرداد.


این مقام مسئول ادامه داد: سازو کار درون سازمانی واریز سود سهام عدالت به صورت کامل انجام شده است و برای واریز منتظر مصوبه شورای عالی اصل ۴۴ هستیم.


سبحانی اضافه کرد: پیشنهادهای سازمان به شورای عالی اصل ۴۴ در این زمینه ارائه و جزییات کار، نحوه واگذاری‌ها، اولویت بندی‌ها و غیره مشخص شده که با موافقت شورا اجرایی خواهد شد.


وی ادامه داد:‌ سود مصوب مجامع شرکت های سرمایه پذیر مشمول سهام عدالت بابت عملکرد سال ۹۵ حدود ۳ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان است تنها سه شرکت مجامع خود که تاریخ آن تا ۳۱ خردادماه امسال بوده برگزار نکرده اند که از جمله آنها هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس است که پیش بینی می شود سود این شرکت ها حدود ۷۰۰ میلیارد تومان باشد که در مجموع سود سهام عدالت به حدود ۴ هزار میلیارد تومان بالغ می شود.


سبحانی با اشاره به تخفیفی که برای دو دهک اول در طرح سهام عدالت اختصاص داده شده است، افزود: همچنین افرادی که سهم یک میلیون تومانی خود را کامل کرده اند تا ۱۵۰ هزار تومان سود دریافت خواهند کرد اما بقیه به نسبت درصدها کمتر از این مبلغ سود میگیرند.


مشاور سازمان خصوصی سازی خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۳۷ میلیون نفر به سامانه مراجعه و وضعیت صورت حساب خود را مشاهده کرده اند و در عین حال ۳۱.۵ میلیون نفر هم شماره شبای خود را وارد سامانه کرده اند.


وی در آخر افزود: هیچ محدودیت زمانی برای ثبت شماره شبای بانکی مشمولان برای دریافت سود سهام عدالت نداریم اما مشمولان باید بدانند که بدون اعلام شماره شبا امکان واریز سود سهام عدالت وجود ندارد


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *