×

استفاده ۶۸۰ هزار نفر در کشور از اوراق تسهیلات مسکن / انتشار ۱۰ هزار میلیارد ریال اوراق رهنی

 • کد نوشته: 1978
 • ۰۱ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در بحث بازار «رهن ثانویه» نیز اگر چه سال گذشته سه هزار میلیارد ریال اوراق رهن منتشر شد و امسال نیز قرار شده ۱۰ هزار میلیارد ریال دیگر از همین اوراق بعد از اخذ مجوز نهایی توسط بانک مسکن از بانک مرکزی، منتشر شود.

  استفاده ۶۸۰ هزار نفر در کشور از اوراق تسهیلات مسکن / انتشار ۱۰ هزار میلیارد ریال اوراق رهنی
 • رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: تاکنون ۶۸۰ هزار نفر در کشور از اوراق تسهیلات مسکن به ارزش کل ۳۲۰ هزار میلیارد ریال برای خرید مسکن یا سرمایه گذاری در این بخش، استفاده کرده اند و قرار است سایر بانک ها نیز از این امکان بهره مند شوند.


  به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از سنا، دکتر شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، روز پنجشنبه در مراسم افتتاح مرکز توسعه کارآفرینی بانک مسکن گفت:‌ امروزه در جهان، نظام قیمت‌گذاری از تعیین ارزش برای منابع طبیعی به قیمت‌گذاری تکنولوژی پرداخته است. 


  سخنگوی سازمان بورس افزود: آنچه قیمت واقعی و ارزش شرکت های نسل نوین در جهان را تعیین می کند، تکنولوژی است و سرمایه‌گذاران برای دستیابی به مدل‌های پر رشد و پرسود باید از مسیر تکنولوژی عبور کنند.


  رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه در بخش مسکن، طراحی ابزارهای تامین مالی، یک تخصص بالا نیاز دارد، گفت: بخش مسکن در سال های اخیر توانسته تا حدودی از ظرفیت بازار سرمایه برای تامین مالی استفاده کند اما این میزان استفاده، ناکافی بوده است.


  محمدی تاکید کرد:‌ مرکز توسعه کارآفرینی بانک مسکن می تواند در زمینه تکنولوژی های نوین ساخت و ساز و چگونگی پایین آوردن سهم زمین از قیمت تمام شده ساخت مسکن، ایده پردازی کند و راهکار ارائه دهد.


  سخنگوی شورایعالی بورس ادامه داد: در بحث بازار «رهن ثانویه» نیز اگر چه سال گذشته سه هزار میلیارد ریال اوراق رهن منتشر شد و امسال نیز قرار شده ۱۰ هزار میلیارد ریال دیگر از همین اوراق بعد از اخذ مجوز نهایی توسط بانک مسکن از بانک مرکزی، منتشر شود اما این ارقام، ریز و ناچیز محسوب می شود و برای تامین مالی موثر بخش مسکن باید ابعاد بازار رهن ثانویه، گسترش پیدا کند.


  رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه بازار سرمایه آمادگی دارد برای انتشار منظم و مستمر اوراق رهنی، همه نوع حمایت لازم را به عمل آورد، تصریح کرد: اوراق بهادار صرفا برای تامین مالی استفاده نمی شود بلکه بانک مسکن می تواند برای آنکه هزینه تامین مالی خود را کاهش دهد، از این اوراق بهره ببرد.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *