×

بیشتر آمریکایی‌ها از شبکه‌های اجتماعی خبر می‌خوانند

 • کد نوشته: 1064
 • ۱۹ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • امروزه شبکه‌های اجتماعی به یک منبع بزرگ برای دسترسی آسان به اخبار تبدیل شده‌‌اند. آمارها نشان می‌دهند، حدود دو سوم افراد بزرگسال در آمریکا برای دریافت اخبار از این ابزار استفاده می‌کنند و این در حالی است که میزان مراجعه جوانان برای دریافت خبر به این شبکه‌ها حتی از بزرگسالان نیز بیشتر است.

  بیشتر آمریکایی‌ها از شبکه‌های اجتماعی خبر می‌خوانند
 • به گزارش «با اقتصاد» به نقل از رویترز، بررسی‌های موسسه پیو نشان می‌دهد از این میان ۶۷ درصد مردم حداقل برخی اخبار خود را با مراجعه به فیس بوک، توییتر و اسنپ چت دریافت می‌کنند که این رقم در سال ۲۰۱۶ برابر با ۶۲ درصد بوده است.


  همچنین بر اساس دادههای همین بررسی، برای اولین بار حدود ۵۵ درصد از افراد ۵۰ سال به بالا در آمریکا از شبکه‌های اجتماعی برای مطالعه اخبار استفاده می‌کنند که در سال ۲۰۱۶ این رقم برابر با ۴۵ درصد بود. البته ۷۸ درصد افراد زیر ۵۰ سال نیز گفته‌اند از شبکه‌های اجتماعی برای مطالعه اخبار استفاده می‌کنند که از سال ۲۰۱۶ بدون تغییر باقی مانده است.


  فیس بوک با ۴۵ درصد، یوتیوب با ۱۸ درصد و توییتر با ۱۱ درصد به ترتیب رتبههای اول، دوم و سوم شبکههای اجتماعی پرطرفدار بزرگسالان آمریکایی را شکل می‌دهند.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *