تقابل ارتش سوریه با نیروهای تحت حمایت امریکا در دیرالزور


به گزارش پایگاه خبری «بااقتصاد» به نقل از تابناک، نیروهای اسد در حالی وارد استان استراتژیک و نفت‌خیر دیرالزور شده‌اند که جبهه دیگر این استان محل پیشروی نیروهای دموکراتیک مردمی تحت حمایت آمریکاست.


به گزارش تابناک، درگیری‌ها بر سر فتح و کنترل دیرالزور، استان نفت خیز و استراتژیک سوریه، آخرین مرحله از جنگ رقابتی بین المللی علیه گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه است که سبب افزایش نگرانی‌ها در مورد برخورد احتمالی ارتش سوریه با نظامیان تحت حمایت آمریکا شده است.


بخش اعظم دیرالزور که پیش از جنگ در سوریه ۲۳۰ هزار نفر جمعیت داشت، از جولای ۲۰۱۴ در اشغال داعش است و حومه این شهر در کنترل نیروهای داعش و ارتش سوریه قرار دارد.


چند روز پیش با عملیات نیروهای ارتش سوریه به سوی مرکز دیرالزور، محاصره سه ساله این شهر توسط داعش شکست و ارتش سوریه در حال عقب راندن داعش و تسلط بر این استان مهم و راهبردی است.


همچنین، با ورود نیروهای ارتش سوریه به فرودگاه محاصره سه ساله این فرودگاه و محله های هرابش و الطحطوح شکسته شد.


از سوی دیگر، روز شنبه منابع محلی در سوریه اعلام کردند که عملیات نیروهای پ.ی.د با حمایت آمریکا برای آزادسازی دیرالزور از دست داعش از سمت شمال این شهر آغاز شده است.


بنا به گزارش های موثق، عملیات این نیروها از منطقه شدادی در جنوب حسکه فرماندهی می شود و عوامل پ.ی.د  و به صورت ویژه نیروهای مدافع خلق کرد از منطقه قرق یدی از توابع حسکه به سوی جنوب غرب پیشروی کرده و به سوی دیرالزور در حال حرکت و پیشروی هستند.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *