×

با بهره برداری از ۱۳ هزار طرح صنعتی در کشور ۴۴۴ هزار فرصت شغلی ایجاد می شود

 • کد نوشته: 2097
 • ۰۱ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: در حال حاضر ۱۳ هزار طرح صنعتی با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در کشور وجود دارد که با بهره برداری از آنها ۴۴۴ هزار فرصت شغلی ایجاد می شود.

  با بهره برداری از ۱۳ هزار طرح صنعتی در کشور ۴۴۴ هزار فرصت شغلی ایجاد می شود
 •  


  به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از ایرنا، علی یزدانی در آیین معارفه رئیس جدید هیأت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در شیراز، افزود: از این تعداد ۲۹۷ طرح صنعتی در فارس مستقر است که با بهره برداری از آن‌ها نیز شاهد ایجاد اشتغالی نزدیک به ۹ هزار نفر در این استان خواهیم بود.


  وی کل طرح‌های صنعتی کشور را ۴۹ هزار واحد برشمرد و ادامه داد: از این تعداد ۲ هزار و ۶۷۵ طرح مربوط به استان فارس است که بیشتر آنها در داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی مستقر هستند.


  مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تصریح کرد: تعداد کل طرح‌های صنعتی در کشور حدود ۹۰ هزار طرح بود که با لغو جواز بهره برداری برخی از آن‌ها که فعالیت نداشتند و یا تعطیل شده بودند، تعدادشان به حدود ۴۹ هزار طرح رسید.


  یزدانی اضافه کرد: در سراسر کشور حدود ۸۶ هزار واحد صنعتی بنگاهی دارای پروانه بهره برداری وجود دارد که به بیش از چهار هزار واحد آن در فارس است که نشان می‌دهد فارس در این زمینه دارای قابلیت بسیار بالایی است.


  وی در پایان گفت: همچنین در کل کشور ۳۹۸ خوشه صنعتی شناسایی شده است که از این تعداد، ۱۴ خوشه صنعتی در استان فارس در حال فعالیت هستند.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *