×

لاریجانی: ترامپ نفهمید ملت‌ها بیدار شده‌اند

 • کد نوشته: 2115
 • ۰۲ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز، بخشی از سخنان خود را به سخنان رئیس جمهور ایالات متحده در مجمع عمومی سازمان ملل اختصاص داد و عنوان کرد آقای ترامپ نفهمید و به نظر می‌رسد با سطح فکری نخواهد فهمید که دنیا تغییر کرده است و ملت‌ها بیدار شده‌اند و به خوبی دریافته‌اند که ایران پس از انقلاب اسلامی علیرغم دسیسه‌های غرب و شرق با اتکا به مجاهدت ملت توانست اهداف انقلاب خود را محقق کند.

  لاریجانی: ترامپ نفهمید ملت‌ها بیدار شده‌اند
 • به گزارش پایگاه خبری بااقنصاد به نقل از ایسنا، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به اساتید و معلمان، دانشجویان و دانش‌آموزان گفت: امیدوارم خداوند توفیقات علمی را قرین زندگی آنان نماید.


  وی در ادامه اظهار داشت: لازم است از سخنان روشنگرانه و صریح رئیس‌جمهور در سازمان ملل که پاسخ درخوری به سخنان وهم‌آلود و پوچ رئیس‌جمهور آمریکا بود، تشکر کنم.


  رئیس قوه مقننه افزود: آقای ترامپ نفهمید و به نظر می‌رسد با سطح فکری او نخواهد فهمید که دنیا تغییر کرده است و ملت‌ها بیدار شده‌اند و به خوبی دریافته‌اند که ایران پس از انقلاب اسلامی علیرغم دسیسه‌های غرب و شرق با اتکا به مجاهدت ملت توانست اهداف انقلاب خود را محقق کند و کشوری که زمانی انگشت نمای ژاندارمی آمریکا در منطقه بود، به ملت سرافراز با آرمان های آزادی خواهانه بدل گردید. این حادثه مهم را سایر ملل مشاهده کردند و آن را درک نمودند و لذا نوعی بیداری و هوشیاری سیاسی در ملل اسلامی به وجود آمده است که با لاف زنی‌های توخالی امثال ترامپ تغییر نمی کند.


  وی در ادامه بیان کرد: آقای ترامپ حکومت ایران را دیکتاتوری خوانده است و آرزو نموده یک بار دیگر شرایط عوض شود و مردم ایران خوشحال و در رفاه باشند. قاعدتا مقصودشان تکرار حکومت دست نشانده آمریکا است. آقای ترامپ!!! ملت ایران ۴۰ سال است که با خوشحالی و استواری حکومت دست نشانده شما را نابود کرده است و دموکراسی را جایگزین آن نمودند. شما ظاهرا نیم قرن از حوادث دنیا عقب هستید.


  وی در ادامه خاطرنشان کرد: چند ماه از انتخابات اخیر نمی گذرد که بیش از ۷۰ درصد ملت در انتخابات باشکوه ریاست جمهوری شرکت کردند. چطور این واقعیت را که بیش از ۱۰۰ کشور در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور به احترام رای ملت ایران شرکت کردند، نمی بینید.


  لاریجانی تصریح کرد: ایشان ادعا کردند که ایران دارای پوشش کاذب دموکراسی است. آیا ایران پوشش کاذب دموکراسی دارد یا در انتخابات اخیر آمریکا که اگر معیار رای واقعی مردم بود، شما آرای لازم را کسب نکردید. کدام کشور پوشش کاذب دموکراسی دارد؟


  رئیس قوه مقننه ادامه داد: آقای ترامپ ادعا کرده‌اند که ایران از تروریسم در منطقه حمایت می کند. به نظر می رسد مسئولان رژیم آمریکا دچار وارونگی ذهنی شده‌اند. مگر وزیر خارجه قبلی آمریکا در کتاب خاطرات خود اعلام نکرد که آمریکا داعش را به وجود آورد و مورد حمایت قرار داد. ما با اطلاعات به این نتیجه رسیده بودیم اما این اقرار خودتان است.


  رئیس مجلس همچنین بیان کرد: مگر نمی بینید که وقتی داعش در سوریه و عراق مردم را به خاک و خون کشید، این ایران بود که طی چند سال اخیر با کمک‌های خود آنان را سرکوب کرد. ظاهرا ایشان پیرو مکتب گوبلز هستند که دروغ را آنقدر محکم بگویند که خودشان هم باور کنند.


  وی افزود: از بحران یمن سخن می گویند. مگر با سلاح شما عربستان ملت مظلوم یمن را زیر آتش هوایی خود قرار نداده است؟


  لاریجانی در ادامه اظهار داشت: ایشان سخن همیشگی خود را تکرار نمود که توافق هسته ای با ایران برای ایالت متحده آمریکا خجالت‌آور است و فکر نمی کنم که حرف آخر را در این‌باره شنیده باشد. اینکه برای شما خجالت ‌آور است یا نیست به ما ربطی ندارد. این یک معاهده بین‌المللی است که شورای امنیت آن را تایید کرده است و آمریکا به انحاء مختلف نسبت بدان بدعهدی نموده است.


  رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: می‌دانید ملت ایران با حوصله و تدبیر عمل می کند و البته ما هم فکر نمی کنیم شما حرف آخر ما را شنیده باشید که ممکن است با شرایط غیرقابل باور و بازگشت مواجه شوید.


  وی افزود: البته آقای ترامپ در سازمان ملل پاسخ خود را دریافت نمود. او از رهبران جهان خواست در مقابل ایران متحد شوند و به او بپیوندند. اما دید که اکثر قریب به اتفاق رهبران جهان سخنان وی را ریشخند نموده و از معاهده هسته‌ای حمایت کردند. به غیر از رژیم صهیونیستی که مسئولان آمریکا را بازیچه خود قرار داده است.


  رئیس قوه مقننه همچنین ادامه داد: جدای از اینها ادبیات موهن ایشان که در تراز شغل کاباره‌داری او است، آن هم در سازمان ملل همراه با اطلاعات غلط و سرهم بندی شده افول جایگاه آمریکا را نشان می دهد.


  لاریجانی تاکید کرد: قدرت رهبران دنیا در عقلانیت گفتاری و رفتاری آنها نهفته است نه در عربده‌کشی و نااهلانه سخن گفتن. آیا برای آمریکا بهتر نبود به جای اینکه سخنان سبک‌سرانه به ایران نسبت دهد، نسبت به نسل‌کشی در میانمار تصمیم درستی می گرفتند.


  رئیس مجلس همچنین اظهار داشت: لازم است از کمیسیون امنیت ملی تشکر کنم که در روزهای گذشته مستمرا پیگیر موضوع کمک‌رسانی به مسلمانان مظلوم میانمار بوده‌اند. البته لازم به ذکر است تقویت بنیه دفاعی به خصوص وجه موشکی آن مورد توجه جدی مجلس شورای اسلامی است.


  وی یادآور شد: در مصوبه اخیر نیز منابع لازم را برای این امر درنظر گرفتیم و باتوجه به سوابق ما در جنگ تحمیلی تقویت بنیه دفاعی به جهت بازدارندگی جزو راهبرد دفاعی ما است و برخلاف آنچه رئیس‌جمهور آمریکا با شیطنت مطرح کرد، ما با همه همسایگان خود زندگی صلح آمیز و توام با احترام متقابل داریم و این جزو اصول سیاست خارجی ما است.


  لاریجانی اظهار داشت: البته طبیعی است که در برخی موضوعات هم اختلاف نظرهایی داشته باشیم اما این مسئله مانع از همزیستی مسالمت‌آمیز نبوده و نیست.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *