اتحادیه میهنی در همه‌پرسی کرکوک شرکت نمی‌کند


به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، طی خبری که خبرگزاری کردپرس حدود یک ساعت پیش منتشر کرده است، محمد خورشید مسئول شاخه ۳ حزب دمکرات کردستان(پارتی) در کرکوک، اعلام کرد که مسئولین حزب اتحادیه میهنی کردستان(یکیتی) در این شهر، روز شنبه ۱ مهر/۲۳ سپتامبر، طی نشستی با دیگر احزاب کرکوک، اعلام کرده اند که تصمیم نهایی خود را گرفته و در رفراندوم استقلال در کرکوک شرکت نمی کنند.


وی افزود پس از این نشست، جلسه دیگری با حضور تمامی احزاب سیاسی کرکوک، در دفتر حزب دمکرات در این شهر، در خصوص برگزاری رفراندوم استقلال در کرکوک، برگزار شده، اما اعضای اتحادیه میهنی کردستان در این جلسه شرکت نکرده اند.


وی در مورد احتمال برگزار نشدن رفراندوم استقلال اقلیم کردستان در کرکوک، حاضر به هیچ گونه اظهار نظری نشد.


در همین حال شاخوان عبدالله نماینده حزب دمکرات درمجلس عراق با انتشار مطلبی تحت عنوان” اتحادیه میهنی نه ، بلکه مافیاهای این حزب” عنوان کرده که اتحادیه میهنی در آخرین نشست داخلی خود تاکید کرد که بدون کرکوک، در رفراندوم استقلال اقلیم شرکت نمی کنند، اما اکنون برخی مسئولین این حزب در کرکوک که روزانه۷۰۰ هزار الی ۱ میلیون دلار از نفت کرکوک، درآمدهای غیرقانونی کسب می کنند، به بهانه های مختلف خواستار لغو برگزاری رفراندوم در این شهر هستند.


وی با اشاره به اینکه اتحادیه میهنی در انتخابات سال ۲۰۱۴ میلادی نصف رای های کرکوک را کسب کرده است، تاکید می کند که هدف این مسئولین اتحادیه میهنی، از لغو رفراندوم در کرکوک حفظ درآمدهای هنگفت خود از منابع نفتی کرکوک است.


 شاخوان عبداللە همچنین می گوید که مردم کرکوک خواستار برگزاری رفراندوم استقلال در این شهر هستند و اگر کردها نتوانند رای لازم را در این شهر به دست بیاورند، باید مسئولین اتحادیه میهنی در کرکوک، پاسخگوی تبعات آن باشند.


این در حالی است که نجم الدین کریم استاندار کرد کرکوک که از اعضای ارشد اتحادیه میهنی است، از مردم این شهر خواست که در رفراندوم استقلال مشارکت کنند.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *