×

توافق کرباسیان و سیف درباره صورت های مالی بانک ها

 • کد نوشته: 2138
 • ۰۲ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • توافق وزیر اقتصاد دولت دوازدهم و رئیس بانک مرکزی درباره مشخص ساختن صورت های مالی بانک ها در صورت جلسه ای مشترک رخ داد، ضمن اینکه در همین جلسه وظایف بانک مرکزی و سازمان حسابرسی پس از اختلافاتی که اخیرا رخ داده بود، تعیین شد.

  توافق کرباسیان و سیف درباره صورت های مالی بانک ها
 • به گزارش پایگاه خبری “با اقتصاد”، در صورت جلسه مشترک سیف و کرباسیان صورت های مالی وگزارش های سالیانه بانکهابه منظور حل و فصل مشکلات ایجاد شده، تعیین تکلیف شد. 


   جلسه برگزار شده در راستای حل اختلاف نظر میان سه نهاد ناظر برصورت های مالی درباره عدم تطابق صورت‌های مالی بانک‌ها با استانداردهای IFRS بود که سبب شده بود  در پایان فصل تعداد بسیاری از مجامع بانکی بلاتکلیف باقی بمانند و برگزار نشوند. این مساله در شرایطی که نظام بانکی با چالش‌های متعددی مواجه است با توقف نمادهای آنها در بازار سرمایه چه پیامدهایی به همراه دارد.


  در این جلسه مرجع تدوین اصول حسابداری، سازمان حسابرسی و مرجع نظارتی بانک مرکزی حضور داشتند. در همین راستا صورت تغییرات در حقوق صاحبان سهام نیز در دستور کار سازمان حسابرسی قرار  گرفت.


  بر اساس این توافق مشترک، بانکها موظف شده‌اند صورت های مالی سال ۹۵ خود را بر اساس موارد مطرح شده تنظیم و همراه با گزارش حسابرسی با تاکید بر تنظیم یک صورت مالی و ارائه یک گزارش حسابرسی جهت برگزاری مجمع عمومی اقدام کنند.


   


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *