×

جدال لفظی بین کره شمالی و آمریکا؛ این بار در سازمان ملل متحد

 • کد نوشته: 2162
 • ۰۲ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • وزیر امور خارجه کره شمالی در سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل ضمن «شرور خواندن» ترامپ عنوان کرد که در آینده یک بمب هیدروژنی را در آب‌های اقیانوس آرام آزمایش می‌کند.

  جدال لفظی بین کره شمالی و آمریکا؛ این بار در سازمان ملل متحد
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وزیر امور خارجه کره شمالی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل در مورد فعالیت‌ها و آزمایش‌های موشکی کره شمالی سخن گفت و در اظهاراتی عنوان کرد که هدف از این آزمایش‌ها رسیدن به توازن قدرت با ایالات متحده است. سخنرانی وزیر خارجه کره شمالی در حالی صورت گرفت که چند ساعت قبل بمب‌افکن‌های مافوق صوت آمر یکا بر فراز کره شمالی به پرواز درآمدند.


  ری یونگ هو در سخنرانی خود ضمن «شرور خواندن» دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده، عنوان کرد که در برخورد با ترامپ دقیقاً از همان لحن خود ترامپ برای مقابله با او استفاده کرد.


  اشاره ری یونگ هو به سخنانی است که ترامپ علیه کیم جونگ اون رهبر کره شمالی زده بود و و او را «مرد موشکی» خوانده بود. ترامپ همچنین گفته بود در صورتی که کره شمالی خطری برای امنیت ایالات متحده ایجاد کند «کره شمالی» را کاملاً نابود خواهد کرد. ترامپ در ادامه گفته بود «کیم راه خودکشی کامل را در پیش گرفته است».


  وزیر خارجه کره شمالی در سخنرانی خود علیه ترامپ به این سخنان اکتفا نکرد و ادامه داد که ترامپ «شخصی نامتعادل به لحاظ روانی و سرشار از خودبزرگ‌پنداری» است که می‌خواهد سازمان ملل را به «لانه گنگسترها» تبدیل کند.


  این تقابل لفظی مبتنی بر مسائل روان‌شناختی به اینجا ختم نشد و ری یونگ هو گفت که ترامپ با لقب دادن رهبر کره شمالی به «مرد موشکی» باعث شده است که سراسر خاک آمریکا بیش از پیش موشک‌های ما را در آسمان ملاحظه کنند و در پاسخ به ترامپ مبنی بر خودکشی رهبر کره شمالی عنوان کرد، این ترامپ است که راه خودکشی را در پیش گرفته است.


  ری یونگ هو در سخنان خود تصریح کرد که وضعیت تنش‌آلود کنونی حاصل رویکرد ترامپ است که گفته بود کره شمالی را کاملا تخریب خواهد کرد و کشورش برای پیشگیری از هرگونه حمله ای مجبور است که سلاح‌های هسته‌ای خود را توسعه و گسترش دهد.


  چند ساعت پیش از سخنان وزیر امور خارجه کره شمالی، بمب‌افکن‌های بی – یک آمریکا در آب‌های شرق کره شمالی به پرواز درآمدند که دانا وایت سخنگوی پنتاگون آن را نشانه قاطعیت آمریکا در استفاده از گزینه نظامی در صورت لزوم دانست.


  وزیر خارجه کره شمالی تهدید کرد که این کشور در آینده نزدیک یک بمب هیدروژنی را در اقیانوس آرام آزمایش می‌کند و با این کار قدرت هسته‌ای خود را به رخ همگان خواهد کشاند. 


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *