×

بورس تهران پربازده‌ترین بورس خاورمیانه شد

 • کد نوشته: 2164
 • ۰۲ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • در محاسبه بازدهی شاخص های بورس منطقه خاورمیانه نسبت به پایان هفته گذشته، شاخص بورس تهران در هفته پایانی تابستان با رشد ۲.۸ درصدی بیشترین بازدهی را به خود اختصاص داده است.

  بورس تهران پربازده‌ترین بورس خاورمیانه شد
 •  


   


  به گزارش پایگاه خبری ” با اقتصاد” به نقل از تسنیم؛ در جریان معاملات آخرین هفته تابستان امسال حجم معاملات به ۴۴۸۶ میلیون سهم و ارزش آن به ۱۰۳۲۲ میلیارد ریال رسید که به ترتیب ۹۵ و ۸۴ درصد افزایش داشته است. ارزش بورس اوراق بهادار تهران نیز در پایان معاملات این هفته به عدد ۳۳۹۲ هزار و ۵۱۵ میلیارد ریال رسید که حکایت از رشد ۳ درصدی دارد.


  شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران نیز در این مدت به عدد ۸۵۸۳۲ واحد رسید که ۲۳۰۸ واحد افزایش داشته است.


  صنایع «فلزات اساسی» هم با ۳۱.۱ درصد، «خودرو و ساخت قطعات» با ۱۴ درصد و «فراورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای » با ۷.۷ درصد بیشترین حجم معاملات هفتگی و صنایع «فلزات اساسی» با ۳۵.۵ درصد، «خودرو و ساخت قطعات» با ۱۹.۷ درصد و «استخراج کانه های فلزی» با ۱۷.۱ درصد بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.


  همچنین در محاسبه بازدهی شاخص های بورس منطقه خاورمیانه نسبت به پایان هفته گذشته، شاخص بورس تهران (TEDPIX)  با رشد ۲.۸ درصدی بیشترین بازدهی و شاخص بورس استانبول(BIST 100)  با افت ۳.۴ درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص داده اند.


  این گزارش می‌افزاید: از ابتدای امسال تا پایان شهریور شاخص بورس ۱۱.۱ درصد افزایش داشته و به رقم ۸۵۸۳۲ واحد رسیده و شاخص کل هم وزن در این مدت با ۱۴.۲ درصد افزایش عدد ۱۷۹۵۱ واحد را تجربه کرده است.


  در شهریورماه امسال نیز صنعت « اطلاعات و ارتباطات » با بازدهی ۲۱.۵۳ درصد در صدر صنایع بورسی قرار گرفت و صنعت « استخراج نفت گاز و خدمات جنبی جز اکتشاف » با افت با ۲۳.۴ درصدی بیشترین افت را تجربه کرد.


  در میان شرکت‌ها نیز «آلومینیوم ایران » با ۷۱.۳ درصد بیشترین افزایش و « سیمان ایلام» با ۲۴.۳ درصد بیشترین کاهش را داشتند.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *