تقدیر از ۵۰ صادرکننده برتر در روز ملی صادرات


به گزارش پایگاه خبری  “بااقتصاد” به نقل از فارس، مجتبی خسروتاج امروز در نشست خبری که به مناسبت برگزاری بیست و یکمین سالروز ملی صادرات برگزار شد، گفت: روز ملی صادرات همه ساله در ۲۹ مهرماه با حضور مقامات عالی رتبه کشوری و اقتصادی در تهران با شعار (صادرات: تکرار عزم ملی) در تهران برگزار می‌شود.


رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران افزود: در روز ملی صادرات از ۵۰ صادر کننده برتر ملی با اعطا تندیس صادر کننده نمونه تقدیر می‌شود.


وی افزود: نزدیک ۷۰۰ شرکت در فرایند ثبت نام صادرکنندگان برتر سال ۹۶ مشارکت کردند که قریب به ۷۰ درصد رشد داشته و از این تعداد ۶۶۰ شرکت در بخش کالا و مابقی یعنی ۴۰ شرکت متعلق به شرکت‌های صادر کننده خدمات بوده است.


خسروتاج اظهار داشت: از بین متقاضیان ثبت نام کرده برترین های هر گروه کالایی با توجه به شاخص های اعلامی انتخاب و جهت تحویل پرونده‌ها و مستندات به آنها اطلاع رسانی شد. در مجموع ۱۴۹ شرکت صادر کننده کالا و خدمات از برترین های گروه کالایی برگزیده شدند، تا پرونده‌های خود را به دبیرخانه روز ملی صادرات که در ۲۹ مهر ماه برگزار می‌شود، تحویل دهند که از این تعداد ۱۱۷ پرونده مربوط به صادر کنندگان کالا و ۳۲ پرونده مربوط به صادر کنندگان خدمات بوده است.


وی افزود: در سال جاری به دلیل شرط مندرج در مصوبه هیات وزیران مبنی بر حصول رشد ده درصدی نسبت به سال انتخاب، برخی از بهترین صادر کنندگان کشوری نتوانستند در فضای رقابت مشارکت کرده و این فرصت بعد از سال ها نصیب بنگاه های کوچک تر شد.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *