×

حیدرالعبادی از دیدار با هیئت کرد خودداری کرد

 • کد نوشته: 2190
 • ۰۲ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • نخستین روز مذاکرات هیئت کرد به ریاست روز نوری شاویس با ائتلاف ملی عراق، به دلیل خودداری حیدرالعبادی از دیدار با نمایندگان کرد به شکست انجامید.

  حیدرالعبادی از دیدار با هیئت کرد خودداری کرد
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حیدر العبادی در نخستین روز مذاکرات میان نمایندگان حکومت خودمختار اقلیم کردستان و جریان «ائتلاف ملی عراق» از دیدار با هیئت کرد خودداری کرد و مذاکرات نخستین روز با شکست مواجه شد.


  ائتلاف ملی عراق که ائتلاف حاکم عراق است، در سخنانی از رهبران اقلیم کردستان خواست که همه‌پرسی را لغو کنند و به قانون اساسی عراق پای‌بند بمانند.


  دولت عراق هشدار داده است که این همه‌پرسی عواقب وخیمی برای اقلیم کردستان خواهد داشت و در این راستا ائتلاف ملی عراق که ائتلافی از شیعیان عراق است اعلام کرده است که در صورت برگزاری همه‌پرسی مذاکره با اربیل منتفی است.


  روز نوری شاویس رئیس هیئت کرد در مذاکرات با بغداد بعد از شکست این مذاکرات در روز نخست و خودداری العبادی از دیدار با با هیئت کرد، در کنفرانس خبری اعلام کرد که همه‌پرسی استقلال کردستان برگزار خواهد شد و موضع هوشیار زیباری، مشاور ارشد مسعود بارزانی مبنی بر مذاکره با بغداد قبل و بعد از همه‌پرسی را تکرار کرد.


  همه‌پرسی کردستان عراق فردا دوشنبه ۲۵ سپتامبر برابر سوم مهر ۱۳۹۶ در عراق آغاز می‌شود و این در حالی است که در بعضی از کشورهای خارج از عراق از جمله در چین، این همه‌پرسی از دیروز آغاز شده است. 


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *