×

عربستان سعودی یک روحانی برجسته دیگر را بازداشت کرد

 • کد نوشته: 1080
 • ۲۰ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • سلمان العوده از روحانیان برجسته عربستان سعودی به دلیل حمایت از تلاش برای توافق بین قطر و چهار کشور عربی عربستان سعودی، بحرین، امارات متحده عربی و مصر، بازداشت شد.

  عربستان سعودی یک روحانی برجسته دیگر را بازداشت کرد
 • به گزارش پایگاه خبری «بااقتصاد» به نقل از رویترز، عربستان سعودی یک روحانی برجسته دیگر را به دلیل انتقاد از عملکرد حاکمان سعودی بازداشت کرد.


  طی گزارش‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، شیخ سلمان العوده روحانی برجسته که از سال ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۹ در زندان به سر برده است به دلیل تحریک به تغییر سیاسی، آخر هفته توسط مقامات عربستان سعودی بازداشت شد. گفتنی است که العوده حدود ۱۴ میلیون هوادار در توئیتر دارد.


  العوده در آخرین توئیت خود در روز جمعه از احتمال حل اختلاف بین قطر و چهار کشور به رهبری عربستان سعودی استقبال کرد.  


  او در توئیتر بعد از گزارشات مربوط به تماس تلفنی بین امیر قطر شیخ تمیم بن حمد آل‌ثانی و شاهزاده محمد بن سلمان گفت: «خدای من قلب‌های آنها را به خاطر مردمان هماهنگ می‌کند».


  العوده دومین روحانی برجسته‌ای است که در توسط مقامات سعودی در هفته طول هفته گذشته به دلیل حمایت از توافق بازداشت شده است. گزارش‌ها در شبکه‌های اجتماعی حاکی از این است که عواد القرنی، دیگر روحانی برجسته با داشتن ۲.۲ میلیون هوادار در توئیتر در خانه خود در ابحا در جنوب عربستان سعودی بازداشت شد. القرنی نیز همانند العوده از تلاش برای توافق بین ائتلاف چهار کشور به رهبری عربستان سعودی و قطر حمایت کرده بود.


  درباره دلایل این دستگیری‌ها توسط مقامات عربستان سعودی، یک کارشناس مسائل عربستان سعودی به رویترز گفت: «این دستگیری‌ها در راستای وارد آوردن فشار به اخوان المسلمین و ترساندن دیگران و هموار کردن قدرت‌گیری محمد بن سلمان است».


  فعالین سیاسی در تبعید عربستان سعودی روز ۱۵ سپتامبر در راستای وارد کردن فشار به خانواده سلطنتی عربستان سعودی فراخوان به تظاهرات دادند. 


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *