کم‌لطفی است اگر خرید چند تبلت را به نام اعضای شورا بزنند


به گزارش پایگاه خبری ” با اقتصاد” به نقل از فارس، محسن هاشمی رفسنجانی پس از هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران، درباره مصوبات این جلسه اظهار داشت: در جلسه امروز گزارشی درباره پلاسکو ارائه شد که قبلاً این گزارش در دولت و محلس نیز ارائه شده بود.


وی افزود: با ارائه این گزارش نکات مبهم آن احصا شد و توسط هیأت رئیسه به کمیسیون‌ها ارجاع داده خواهد شد و نتیجه این بررسی‌ها را به شهرداری اعلام خواهیم کرد.


وی بیان داشت: به حادثه پلاسکو باید از منظرهای مختلف نگاه کرد.


رئیس شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش یادآور شد: یکی از مواردی که هرچه سریع‌تر باید تعیین تکلیف شود کسبه پلاسکو است که در حال حاضر با مشکلاتی مواجه هستند.


هاشمی رفسنجانی افزود: در حال حاضر حدود ۲۰۰ ساختمان مانند ساختمان پلاسکو در شهر تهران است که باید تعیین تکلیف شود.


وی افزود: اخیراً نیز ساختمان‌های بلندمرتبه در کوچه‌های باریک در حال ساخت است که غیرقانونی نیز ساخته می‌شود.


رئیس شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش اضافه کرد: قطعاً‌ اعضای شورای شهر به این موارد حساسیت لازم را خواهند داشت و بررسی می‌کنند.


هاشمی رفسنجانی بیان داشت: در خصوص ساختمان‌های ناایمن آیین‌نامه‌های زیادی داریم ولی در اجرا با مشکل مواجه شده‌ایم.


وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چه توجیهی برای خرید تبلت و خودرو برای اعضای شورای شهر تهران دارید، گفت: در این خصوص کم‌لطفی صورت گرفته است.


رئیس شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش ادامه داد: در شهرداری تهران اتوماسیون اداری برای ۶۳ هزار نفر در حال انجام است و بیشتر کارکنان شهرداری دارای تبلت یا کامپیوتر در اداره‌های خود هستند.


هاشمی رفسنجانی بیان داشت: با توجه به به‌روز شدن تکنولوژی تبلت‌ها دیگر جای لپ‌تاپ را گرفته‌اند و روزانه در شهرداری بیش از ۲۰ تا ۳۰ تبلت یا لپ تاپ در حال خرید است. حال خرید چند تبلت را به نام اعضای شورا بزنند، مقداری کم‌لطفی است.


وی افزود: علی‌رغم اینکه لپ‌تاپ‌ها رد اختیار کارکنان و کارشناسان قرار دارد حتی در آشپزخانه‌های شورا و شهرداری نیز با کامپیوتر اقدامات لازم را انجام می‌دهند.


رئیس شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش ادامه داد: در حال حاضر تعداد زیادی خودرو در شهر تهران خریداری و اسقاط می‌شود، خودرو به نام اشخاص خریداری نمی‌شود و در اختیار مدیران قرار می‌گیرد.


هاشمی رفسنجانی گفت:‌ خرید خودرو در شهرداری تهران یک رویه عادی است،‌ اینکه خودروها اختصاص به یک فرد داده شود وجود ندارد.


وی افزود: در ۱۲ سال  گذشته اتوماسیون اداری در شورای شهر تهران کنار گذاشته شده بود و از سیستم استفاده نمی‌کردند. در این دوره تکلیف شد از اتوماسیون اداری استفاده شود و تمام مکاتبات سیستمی شود و ما هم هیچ نامه‌ای را به صورت دستی نمی‌پذیریم و تنها از طریق شهرداری موارد مطرح می‌شود.


رئیس شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش اظهار داشت: صرفه‌جویی زیادی در مصرف کاغذ انجام می‌شود و این صرفه‌جویی قطعاً بالاتر از مبلغ تبلت‌های خریداری‌شده خواهد بود.


 


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *