نماینده جعلی وزارت امور خارجه دستگیر شد


به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از سایت پلیس فارس، فرمانده انتظامی استان فارس در این خصوص گفت: متهم که با تاسیس دفتر مهاجرتی صوری در یکی از نقاط مرفه شهر شیراز خود را نماینده وزارت امور خارجه معرفی و با ۱۶ فقره کلاهبرداری بالغ بر یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از متقاضیان سفر به اروپا اخذ کرده است، به همراه همدستش در یک عملیات غافلگیرانه شناسایی و دستگیر شد.


سردار احمدعلی گودرزی اعلام کرد: کلاهبردار این پرونده ۲۰ سال سن و تحصیلاتی در رشته کامپیوتر داشته و با همدستی خواهر ۲۲ ساله‌اش، با انگیزه کلاهبرداری از طریق اقدام‌های متقلبانه و جعل عناوین دولتی و امنیتی تحت عناوین مشابه، سابقه کیفری داشتند.


وی افزود: این فرد در موارد دیگری نیز از عناوین مامور انتظامی، مامور دادستانی، حراست قوه قضاییه، مامور اماکن، مامور ‌وزارت اطلاعات، سخنگوی سازمان ملل متحد و نماینده سازمان عفو بین‌الملل و… معرفی و از این طریق سوء‌استفاده‌هایی کرده است و وکیل دعاوی وزیر امورخارجه به عنوان شاکی پرونده پیگیر موضوع است.


گودرزی تاکید کرد که هرگونه اطلاعات و جزئیات و نظرات پلیس استان فارس صرفا از مبادی رسمی و کانال رسمی اطلاع رسانی می‌شود و رسانه‌ها نیز در انتقال کامل اخبار با ذکر منبع اقدام کنند تا از انتشار شایعات جلوگیری شود.


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *