×

مرکل برای چهارمین بار صدر اعظم آلمان شد

 • کد نوشته: 2263
 • ۰۲ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • انتخابات پارلمانی آلمان، روز یکشنبه در حالی آغاز شد که دو حزب دموکرات مسیحی به رهبری آنگلا مرکل و سوسیال دموکرات به رهبری مارتین شولتز بیشترین رقابت را برای تعیین صدراعظم دوره چهار ساله آینده داشتند که در نتیجه‌ی آن آنگلا مرکل برای چهارمین بار صدر اعظمی آلمان انتخاب شد .

  مرکل برای چهارمین بار صدر اعظم آلمان شد
 • نتایج اولیه نظر سنجی‌های بعد از انتخابات، حاکی از پیشتازی حزب دموکرات مسیحی آلمان با نتیجه ۳۲  درصد از آرا بوده و این در حالی است که حزب رقیب موفق به کسب حمایت ۲۰ درصدی مردم شده است . اما در این نظرسنجی پدیده این دوره انتخابات یعنی حزب راست افراطی و ضد اسلامی «آلترناتیو برای آلمان» نیز، بر اساس نظرسنجی‌ها سوم بوده و ۱۳ درصد آرا را به خود اختصاص داد.


  نتایج شمارش آرا نشان می‌دهد آنگلا مرکل، برای چهارمین بار صدراعظم آلمان باقی ماند، اما گفتنی است حزب او موفق به کسب اکثریت کرسی‌های پارلمان نشده و باید دست به تشکیل ائتلاف بزند. مساله تشکیل ائتلاف پس از انتخابات پارلمانی یک روند دشوار خواهد بود که ممکن است چندین ماه زمان ببرد چرا که تمام شرکای بالقوه از شراکت در قدرت با حضور مرکل اطمینان ندارند. با این وجود، تمام احزاب اصلی از همکاری با حزب آلترناتیو برای آلمان امتناع کردند. 


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *