×

پیگیر ورود سیمان به بورس کالا هستیم

 • کد نوشته: 2299
 • ۰۳ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • دبیر انجمن صنفی کارفرمایان گفت: ورود سیمان به بورس کالا، قطعا بسیاری از مشکلات بازار سنتی را رفع خواهد کرد. بنابراین پیگیر ورود سیمان به بورس کالا هستیم و امیدواریم در سال جاری محقق شود.

  پیگیر ورود سیمان به بورس کالا هستیم
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از بورس۷، عبدالرضا شیخان دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در مورد شایعه افزایش نرخ سیمان گفت: نرخ مصوب فروش سیمان افزایش نیافته؛ اما تخفیفات در حال کاهش است. قیمت ارشادی هر تن سیمان درب کارخانه ۱۳۵۵ هزار تومان بوده و با احتساب مالیات بر ارزش افزوده و هزینه حمل نرخ هر تن سیمان درب مغازه حدود ۱۵۷ هزار تومان خواهد بود.


  در حالی که سیمانی‌ها با تخفیفات زیاد به این نرخ پایبند نبودند و اینک با کاهش تخفیفات، قیمت هر تن سیمان درب مغازه مصالح فروشی به ۱۴۴ هزار تومان رسیده است. از این رو، حتی اگر قیمت ها ۱۰ هزار تومان دیگر هم افزایش یابد، باز هم از نرخ های ارشادی کمتر خواهد بود.


  وی افزود: کاهش تخفیفات، تصمیمی بوده که توسط شرکت های سیمانی اخذ شده است. از آنجا که عرضه و تقاضای سیمان در حال حاضر تقریبا به تعادل رسیده، شرکت ها با بررسی بازار به این نتیجه رسیده اند که بازار کشش کاهش تخفیفات را خواهد داشت. ارائه تخفیفات فروش جز زیان سیمانی ها و منفعت دلالان نتیجه ای در بر نخواهد داشت.


  شیخان گفت: آنچه در سال های اخیر موجب آشفتگی بازار سیمان شده، حضور دلالان بی هویت در این بازار می باشد. ورود سیمان به بورس کالا، قطعا بسیاری از مشکلات بازار سنتی را مرتفع خواهد کرد. پیگیر ورود سیمان به بورس کالا هستیم و امیدواریم این اتفاق، در سال جاری محقق شود.


  وی در خاتمه بیان کرد: در پی مشکلاتی که در کردستان عراق رخ داده، احتمالا پس از این از کردستان عراق برای بخش های مرکزی عراق سیمان صادر نخواهد شد. امیدواریم این موضوع، فرصتی برای بازار سیمان ایران فراهم آورد


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *