×

۹۰ هزار تن برگ سبز چای خریدیم

 • کد نوشته: 2327
 • ۰۳ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • معاون بازاریابی و تنظیم بازار سازمان چای کشور گفت: از ابتدای شروع مرحله سوم و پایانی برداشت چایی از چای کاران ۹۰ هزار تن برگ سبز خریده ایم.

  ۹۰ هزار تن برگ سبز چای خریدیم
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد”، گودرز خرداد پور معاون بازاریابی و تنظیم بازار سازمان چای کشور گفت:،در خصوص برداشت پایانی برگ سبز اظهار کرد: از روز اول مهر ماه ما چین سوم و پایانی برگ سبز را شروع کردیم که این چین تا اواخر مهر و اوایل آبان ادامه خواهد داشت.


   وی افزود: تاکنون و با شروع چین سوم بیش از ۹۰ هزار تن چای سبز از چای‌کاران خریداری شده است که ۴۲ درصد از آنها درجه یک و ۵۸ درصد برگ درجه دو محسوب می شوند.


  خرداد پور در رابطه با ارزش ریالی برگ سبز خریداری شده خاطر نشان کرد: ارزش ریالی این برگ سبز ۱۷۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان است و میزان چای خشک تولید شده از این برگ سبز نیز، از هر ۴/۴۵ کیلو گرم، یک کیلوگرم چای خشک است.


  وی افزود: بنابراین از میزان برگ سبزی که تاکنون خریداری شده حدود ۲۰ هزار و ۴۰۰ تن چای خشک تولید می شود.


  معاون بازاریابی و تنظیم بازار سازمان چای کشور با بیان اینکه تا کنون ۶۸ درصد از مطالبات چای کاران پرداخت شده است، تصریح کرد: ما با ۱۵۰ کارخانه قرار داد داریم و بخش دولتی و کارخانه ها تا کنون ۱۲۱ میلیارد تومان از مطالبات چای کاران را که به صورت میانگین ۶۸ درصد است را پرداخت کرده اند. از این میزان حدود ۱۰۰ میلیارد سهم دولت و مابقی سهم کارخانجات بوده است.


  خرداد پور در پایان گفت: تا پایان فصل چین پاییزه مطالبات چای کاران به صورت کامل پرداخت خواهد شد.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *