×

چالش تامین مالی و تحویل فرآورده پالایشگاه ستاره خلیج فارس

 • کد نوشته: 2335
 • ۰۳ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • مرتضی امامی مدیر عامل پالایشگاه خلیج فارس گفت: تامین مالی نیازمند ضمانت دولتی است که در این زمینه دولت نمی تواند ضامن بخش خصوصی شود و از طرف دیگر نیز تحویل فرآورده ها در حالی نیازمند مجوز وزارتخانه ها است که تاکنون مجوزی از سوی وزارت نفت صادر نشده است.

  چالش تامین مالی و تحویل فرآورده پالایشگاه ستاره خلیج فارس
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد”، مرتضی امامی مدیر عامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت:درباره مذاکره با کشورهای خارجی و تامین منابع مالی پالایشگاه اظهار داشت: فاینانس ساز و کار خودش را دارد و پرداخت اصل و فرع آن روشن است اما بر سر تضامین بحث وجود دارد زیرا ما خودمان استقلال نداریم و باید سهامداران را راضی کنیم که ما را ضمانت کنند، برخی این موضوع را می پذیرند اما در برخی موارد که ضامن محمکتر یا دولتی می خواهند، دچار چالش می شویم.


  وی افزود: با توجه به اینکه دولت بنا ندارد ضامن شود، به مشکل بر می خوریم، چون به لحاظ منطقی و شکلی هم دولت دستش بسته است و نمی تواند ضامن ما که بخش خصوصی هستیم، بشود.


  امامی با تاکید بر اینکه باید موضوع مربوط به تضامین حل شود، گفت: روش دیگر اخذ وام همان روش OFF TAKE است به این صورت که مشتری محصول را می خرد و یک سال دیگر پول را پرداخت می کند.


  وی تامین مالی و همچنین تحویل فرآورده را از جمله مشکلات ستاره خلیج فارس عنوان و خاطرنشان کرد: علاوه بر بحث تامین مالی ما در زمینه تحویل فراورده نیز دچار چالش هستیم زیرا مجوزهای وزارتخانه را می خواهد و وزارت نفت نیز تا امروز بر سر فروش فرآورده تا حدی تامل کرده که امیدواریم حل شود.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *