نقشه راه معدن و صنایع معدنی در حضور رییس جمهوری نهایی می شود


به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از فارس، مهدی کرباسیان در نشست هم اندیشی پیش نویس نقشه راه معدن و صنایع معدنی اظهار داش: نقشه‌های مقیاس یکصد هزارم توسط سازمان زمین شناسی آماده شده و تا پایان مهرماه منتشر خواهد شد که باعث جذب سرمایه های بخش خصوصی و دولتی در معدنکاری خواهد شد.


وی با اشاره به بررسی پیش نویس نقشه راه معدن با حضور مدیران معدنی و مسولان تشکلهای معدنی، افزود: پس از دریافت نظرات و انتقادات مدیران و فعالان بخش معدن، متن مربوطه به وزیر صنعت ارایه می شود و در مرحله نهایی در اختیار ریاست جمهور قرار خواهد گرفت.


کرباسیان با بیان اینکه فعال شدن معادن کوچک و متوسط در دستور کار دولت قرار دارد، اظهار داشت: امیدواریم از این طریق تسهیلات با نرخ سود ۴ درصد به بخش تولید و فراوری مواد معدنی ارایه شود.


وی با تأکید بر لزوم حمایت صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی از بخش معدن و افزایش سرمایه بخش معدن و صنایع معدنی با کمک دولت، گفت: این حمایتها باعث بهبود شرایط معدنکاری در کشور خواهد شد.


وی همچنین با اشاره به اینکه قبلا صادرات صنعت سنگ به ۵۰۰ میلیون دلار هم می رسید، گفت: این رقم در حال حاضر به ۳۰۰ میلیون دلار رسیده که باید برای تقویت آن تلاش شود.


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *