×

نقشه راه معدن و صنایع معدنی در حضور رییس جمهوری نهایی می شود

 • کد نوشته: 2339
 • ۰۳ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن از تهیه نقشه جدید اکتشاف ذخایر معدنی کشور خبر داد و گفت: فعال شدن معادن کوچک و متوسط در دستور کار دولت است.

  نقشه راه معدن و صنایع معدنی در حضور رییس جمهوری نهایی می شود
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از فارس، مهدی کرباسیان در نشست هم اندیشی پیش نویس نقشه راه معدن و صنایع معدنی اظهار داش: نقشه‌های مقیاس یکصد هزارم توسط سازمان زمین شناسی آماده شده و تا پایان مهرماه منتشر خواهد شد که باعث جذب سرمایه های بخش خصوصی و دولتی در معدنکاری خواهد شد.


  وی با اشاره به بررسی پیش نویس نقشه راه معدن با حضور مدیران معدنی و مسولان تشکلهای معدنی، افزود: پس از دریافت نظرات و انتقادات مدیران و فعالان بخش معدن، متن مربوطه به وزیر صنعت ارایه می شود و در مرحله نهایی در اختیار ریاست جمهور قرار خواهد گرفت.


  کرباسیان با بیان اینکه فعال شدن معادن کوچک و متوسط در دستور کار دولت قرار دارد، اظهار داشت: امیدواریم از این طریق تسهیلات با نرخ سود ۴ درصد به بخش تولید و فراوری مواد معدنی ارایه شود.


  وی با تأکید بر لزوم حمایت صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی از بخش معدن و افزایش سرمایه بخش معدن و صنایع معدنی با کمک دولت، گفت: این حمایتها باعث بهبود شرایط معدنکاری در کشور خواهد شد.


  وی همچنین با اشاره به اینکه قبلا صادرات صنعت سنگ به ۵۰۰ میلیون دلار هم می رسید، گفت: این رقم در حال حاضر به ۳۰۰ میلیون دلار رسیده که باید برای تقویت آن تلاش شود.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *