×

۱۵ کشور طرفدار صابون ایرانی/افغانستان اولین واردکننده صابون ایرانی

 • کد نوشته: 2388
 • ۰۳ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • براساس آمار گمرک در پنج ماهه نخست سال جاری بیش از ۶ هزار و ۳۶۶ تن انواع صابون به کشور‌های مختلف جهان صادر شده است.

  ۱۵ کشور طرفدار صابون ایرانی/افغانستان اولین واردکننده صابون ایرانی
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از میزان، آمار مقدماتی گمرک جمهوری اسلامی ایران از تجارت خارجی پنج ماهه نخست سال جاری حاکی از آن است که در این مدت بیش از ۶ هزار و ۳۶۶۶ تن انواع صابون از جمله صابون رختشویی، صابون به صورت پودر، صابون حمام و دستشویی به کشور‌های مختلف جهان صادر شده است.


  براساس صادرات این حجم صابون به کشور‌های مختلف، درآمد ۶ میلیون و ۵۱ هزار و ۱۷۵ دلاری نصیب کشور شده است.


  لازم به ذکر است که ارزش ریالی این حجم صادرات بالغ بر ۱۹ میلیارد و ۶۹۸ میلیون و ۳۱۳ هزار و ۸۰ تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است.


  پاکستان، آذربایجان، ارمنستان، افغانستان، ازبکستان، امارات متحده عربی، بحرین، ترکمنستان، تاجیکستان، عراق، فدراسیون روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، کویت و گرجستان مقصد انواع صابون ایرانی در پنج ماهه ابتدایی سال بوده است.


  در میان کشور‌های ذکر شده افغانستان با خریداری بیش از ۳ هزار و ۸۸۳ تن صابون از ایران، اولین و بزرگترین وارد کننده بوده است که در پنج ماهه نخست سال جاری درآمد ۴ میلیون و ۲۰ هزار و ۵۴۴۴ دلاری را نصیب کشور کرده است.


  پس از آن کشور قرقیزستان با خرید بیش از ۷۹۶ تن صابون از ایران دومین کشور وارد کننده محسوب می‌شود که در مدت ذکر شده درآمد ۶۱۶ هزار و ۸۸۹۹ دلاری را برای کشور به همراه داشته است.


  صادرات صابون


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *