×

نوبخت: متوسط حقوق کارکنان از یک میلیون و ۴۷۰ هزار ریال به دو میلیون و ۹۷۰ هزار افزایش یافته است

 • کد نوشته: 2471
 • ۰۴ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • محمدباقر نوبخت در نشست خبری خود به بررسی مسائل اقتصاده عمده دولت پرداخت و با تأکید بر این که دولت در مورد پرداخت‌های پرسنلی انقباضی عمل نکرده است، اعلام کرد که متوسط حقوق کارکنان دولت از حدود یک میلیون و ۴٧٠ هزار تومان در سال ١٣٩٢ به دو میلیون و ٩٧٠ هزار تومان در سال جاری افزایش یافته است.

  نوبخت: متوسط حقوق کارکنان از یک میلیون و ۴۷۰ هزار ریال به دو میلیون و ۹۷۰ هزار افزایش یافته است
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت در نشستی خبری به تشریح برنامه‌های اقتصادی دولت به ویژه از منظر برنامه و بودجه پرداخت.


  رئیس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه با وجود اهمیت صرفه جویی در هزینه ها، دولت در مورد پرداخت‌های پرسنلی انقباضی عمل نکرده است، اعلام کرد که متوسط حقوق کارکنان دولت از حدود یک میلیون و ۴٧٠ هزار تومان در سال ١٣٩٢ به دو میلیون و ٩٧٠ هزار تومان در سال جاری افزایش یافته است.


  وی به وضعیت مهمترین منبع افتصاد ایران یعنی نفت پرداخت و توضیح داد که به دلیل کاهش قیمت هر بشکه از ١٠۴ دلار در سال ١٣٩٢ به حدود ۴٣ دلار در سال گذشته، حدود ۵٨ درصد کاهش داشته است.


  نوبخت گفت: مجموع درآمد نفتی در دولت یازدهم و از سال ١٣٩١ تا ١٣٩۵ حدود ١۵٧ میلیارد دلار بوده است در حالی که در دولت دهم و از فاصله ١٣٨٨ تا ١٣٩١ حدود ٢۵ هزار میلیارد دلار بوده که نشان دهنده کاهش ٣٧ درصدی در آمد نفتی دو دولت یازدهم است.


  وی همچنین به تغییرات هزینه ای دولت اشاره کرد و گفت: هزینه‌های جاری از حدود ١٢٠ هزار میلیارد تومان سال ١٣٩١ به ٢٠٧ هزار میلیارد تومان سال ١٣٩۵ رسیده است. در مقابل بودجه‌های عمرانی از ٢٢ هزار میلیارد تومان به ۴٢ هزار میلیارد در سال گذشته افزایش یافته است. بر این اساس رشد اعتبارات هزینه‌ای تا ٧٣ درصد و عمرانی تا ٩٠ درصد بوده است.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *