×

صالح مسلم: یگان‌های مدافع خلق کرد در کنار کردهای عراق خواهند ایستاد

 • کد نوشته: 2486
 • ۰۴ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • صالح مسلم رئیس حزب اتحاد دموکراتیک سوریه در مصاحبه با روزنامه الشرق الأوسط گفت به رغم اختلاف در مواضع، اگر مردم کردستان در معرض مشکلی قرار بگیرند ما از آن‌ها دفاع خواهیم کرد.

  صالح مسلم: یگان‌های مدافع خلق کرد در کنار کردهای عراق خواهند ایستاد
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از ایسنا، هدیه یوسف، رئیس مشترک “شورای فدرال شمال سوریه” روز دوشنبه در توییتر نوشت که گذرگاه‌های سیمالکا و دیگر گذرگاه‌های سوریه با شمال عراق به روی اقلیم کردستان باز خواهد بود و در صورتی که این اقلیم در معرض خطر یا حمله یا محاصره قرار گیرد کردهای سوریه به آن‌ها کمک خواهند کرد.


  در همین راستا، صالح مسلم، رئیس حزب اتحاد دموکراتیک سوریه در مصاحبه با روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط گفت: همه‌پرسی حق طبیعی همگان است و ما از حق مردم حمایت می‌کنیم.


  برخی رهبران اتحاد دموکراتیک کرد سوریه معتقدند که همه پرسی فرار به جلو است.


  یک فرمانده کرد روز دوشنبه گفت: ما نگران این هستیم که آنچه برای ارمنی‌ها رخ داد برای کردها رخ بدهد. خاکی را به دست آوریم و مسئله‌ای را از دست بدهیم.


  صالح مسلم گفت: به رغم اختلاف در مواضع اگر مردم کردستان در معرض مشکلی قرار بگیرند ما از آن‌ها دفاع خواهیم کرد. یگان‌های مدافع خلق کرد علیه هرگونه تجاوزی در کنار کردهای عراق خواهند ایستاد.


  برگزاری همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق همزمان با برگزاری انتخابات در اقلیم‌های فدرالی شمال سوریه صورت گرفته است.


  مسلم تأکید کرد: شورای فدرال از میزان مشارکت در انتخابات در شمال سوریه راضی است چراکه حدود ۷۴۰ هزار تن رأی دادند و این بسیار خوش بینانه است.


  وی به مشارکت نامزدهایی از احزاب مخالف در انتخاباتی شمال سوریه که شامل حدود ۲.۵ میلیون تن است، اشاره کرد.


  انتخابات در مناطق نیروهای سوریه دموکراتیک اخیرا برگزار شد و آمریکایی‌ها بر روند انتخابات نظارت داشتند. برت مک گورک، نماینده آمریکا در ائتلاف ضد داعش روز یکشنبه اعلام کرد که مناطقی که از داعش پس گرفته شده تحت سیطره ساکنان محلی است.


  علاوه بر همانگی عراق-ترکیه و ایران در قبال مقابله با نتایج همه پرسی استقلال اقلیم کردستان، هماهنگی نیز میان روسیه-ترکیه و ایران درباره کردهای سوریه وجود دارد. به گفته منابع آگاه تماس‌های سه جانبه‌ای برای اجرای توافق کاهش تنش در عفرین واقع در شمال حلب وجود دارد.


  یک رهبر کرد به الشرق الاوسط گفت: دیدارهایی میان نظامیان روسیه، ایران و ترکیه و نیروهای نظام در شهر الباب صورت گرفت.


  وی احتمال داد که این نشست‌ها به هماهنگی چهارجانبه علیه کردهای سوریه همزمان با هماهنگی سه جانبه ترکیه-ایران و عراق علیه کردهای عراق بینجامد.


  آنکارا پیشتر با هرگونه تماس مستقیم با نظام سوریه مخالفت می‌کرد اما برخی مسائل مربوط به سوریه را با تهران و مسکو بررسی می‌کند. پیش بینی می‌شود که هماهنگی علیه کردهای سوریه و عراق موضوع مذاکرات ترکیه، روسیه و ایران در آنکارا و تهران باشد.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *