×

چین اتوموبیل‌های گازوئیلی و دیزلی را ممنوع می‌کند

 • کد نوشته: 1108
 • ۲۰ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • بعد از کشورهایی مانند هندوستان، فرانسه، بریتانیا و نروژ، اکنون مقامات چینی اعلام کردند که در حال بررسی طرحی هستند که بتوانند خودروهای گازوئیلی و دیزلی را با خودروهای الکتریکی جایگزین کنند.

  چین اتوموبیل‌های گازوئیلی و دیزلی را ممنوع می‌کند
 • به گزارش پایگاه خبری «بااقتصاد» به نقل از سی. ان. ان، چین اعلام آمادگی کرده است که طرح ممنوعیت اتومبیل‌های گازوئیلی و دیزلی را در دستور کار قرار بدهد.


  مقامات چینی که کشورشان بزرگترین بازار خودرو برای شرکت‌های جهانی محسوب می‌شود، اعلام کردند که در حال بررسی طرحی هستند که تولید و فروش خودروهایی که متکی به سوخت‌های فسیلی هستند را ممنوع کنند.


  این تصمیم دولت چین زمانی گرفته شده است که پیش از این کشورهایی مانند هندوستان، فرانسه، بریتانیا و نروژ، اعلام کرده‌اند که در حال انجام طرح‌هایی برای حذف اتومبیل‌های گازوئیلی و دیزلی و جایگزین کردن آنها با وسایل نقلیه پاک‌تر در سال‌های آینده هستند.   


  ژین گوبین معاون وزیر صنعت چین خاطرنشان کرد، «هنوز تصمیم گرفته نشده است که چه زمانی مقررات مربوط به این طرح اجرایی می‌شود، اما در صورت توافق این کار در یک بازه زمانی مشخص انجام می‌شود. بنا به گفته‌ی خبرگزاری دولتی شین‌هوا، گوبین خطاب به خودروسازان اظهار داشت که بر مبنای این تغییر وضعیت استراتژی‌های خود را تدوین کنند. شین‌هوا همچنین به نقل از وب‌سایت رسمی وزارت مالیه چین عنوان کرده است که دولت به اندازه نصف قیمت خرده‌فروشی برای ماشین‌های الکتریکی و بعضی وسایل نقلیه هیبریدی برای خرید و تولید آنها یارانه پرداخت می‌کند. یارانه‌ها خبر خوبی برای خودروسازان وسائل نقلیه الکتریکی محسوب می‌شود.


  بعضی از مدل‌های خودروهای الکتریکی اکنون در دومین اقتصاد جهان در حال فعالیت هستند و شرکت‌های بین‌المللی از قبیل فورد، جی. ام، وولکس واگن قصد دارند که اتومبیل‌های کاملاً الکتریکی را در بازار چین عرضه کنند.


  بازار چین پیش از این تحت سلطه سازندگان داخلی از قبیل BASIC و BYD قرار دارد که به صورت گسترده‌ای ساخت وسائل نقلیه الکتریکی را در دستور کار خود قرار داده‌اند. سهام شرکت BYD روز دوشنبه در هنگ‌کنگ بعد از اعلام مقامات چین مبنی بر جایگزین کردن اتومبیل‌های گازوئیلی و دیزلی با خودروهای الکتریکی حدود شش درصد افزایش یافت.


  مالک چینی شرکت ولوو در ماه جولای اعلام کرد که این شرکت بعد از سال ۲۰۱۹ فقط خودروهایی را تولید خواهد کرد که دارای موتور الکتریکی هستند


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *