×

معاملات بلوکی شاخص کل را ۱۱۳ واحد افزایش داد

 • کد نوشته: 1110
 • ۲۰ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • امروز بیستم شهریور در حالی شاهد دادوستدهای کم حجم و متعادل سهام بیشتر گروه‌ها و نمادها بودیم که معاملات روز جاری با وجود رشد ۱۱۳ واحدی شاخص کل و رسیدن به رقم ۸۳ هزارو ۳۶۹ واحد، حکایت از کاهش حجم نقدینگی و جو احتیاط بازار به خصوص از سوی خریداران دارد.

  معاملات بلوکی شاخص کل را ۱۱۳ واحد افزایش داد
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در پایان معاملات بورس اوراق بهادار، شاخص کل با وجود جو منفی کل بازار، متاثر از معاملات دوطرفه و بلوکی نمادهای فولاد و فارس با رشد حدود ۱۱۳ واحدی به رقم ۸۳ هزار و ۳۶۹ واحد رسید، که در این بین نمادهای فارس با ۸۸، فولاد با ۴۱، کگل با ۱۹ و اخابر با ۱۲ واحد بیشترین تاثیر مثبت و درمقابل نمادهای خساپا ، فملی و پاکشو بیشترین تاثیر منفی را در شاخص کل ایجاد کردند. همچنین شاخص کل هم وزن نیز با افت ۱۶ واحدی بر روی رقم ۱۷ هزار و ۵۵۶ واحد قرار گرفت.


  در گروه هتل و رستوران، نماد هتل پارسیان کوثر اصفهان به دلیل کشف قیمت غیر واقعی برای سهام در روز عرضه اولیه که منجر به عرضه صف خرید بعد از یک روز معاملاتی شده بود، امروز با  توجه به حمایت سهامدار عمده آن یعنی شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری کوثربهمن، معاملات متعادل منفی را تا حاشیه یک درصد شاهد بوده است. همچنین، نماد گروه سرمایه‌گذاری و میراث فرهنگی (سمگا) نیز  منفی داد و ستد شد.


  در گروه سیمانی نیز اکثر نمادها  با توجه به تکذیب خبر افزایش قیمت سیمان توسط دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان، معاملات منفی را پشت سرگذاشتند و نمادهای شرکت سیمان مازندارن و سیمان اصفهان نیز با صف فروش به کار خود پایان دادند.


  امروز پس از دو روز استراحت و اصلاح قیمتی کامودیتی‌ها و شروع معاملات بازارهای جهانی شاهد تعادل و برگشت قیمتی اکثرا نمادهای گروه فلزی بودیم. به نحوی که قیمت جهانی فلز روی با افزایش ۲ درصدی تا حدی افت قیمتی روزهای اخیر خود را جبران کرد و به سطح ۳۱۰۰ دلار نزدیک شد. افزون بر این، قیمت مس جهانی دوباره بالای ۶۷۰۰ دلار برای هر تن  قرار گرفت.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *