قیمت یورو به پایین‌ترین ارزش خود در سال ۲۰۱۷ رسید


 به گزارش پایگاه خبری ” با اقتصاد” به نقل از رویترز، روز سه‌شنبه درحالیکه سرمایه‌گذاران نگران این بودند که چند ماه‌ مذاکرات ائتلاف در آلمان ممکن است بر اقتصاد فشار وارد کرده و همچنین باعث سخت‌تر شدن یکپارچگی بیشتر منطقه یورو شود، یورو پس از این که بدترین روز امسال خود را گذراند، به پایین‌ترین میزان یک ماهه خود رسید.


صدر اعظم آلمان آنگلا مرکل که روز یکشنبه برنده چهارمین دوره خدمت خود شد حالا برای تشکیل دادن دولت با سایر احزاب کار بسیار سختی را پیش رو دارد و در روز دوشنبه در مورد درخواست فرانسه برای اتحاد بودجه‌ای یادداشتی احتیاط‌آمیز منتشر کرد.


رییس‌جمهور فرانسه، امانوئل ماکرون که به دنبال تغییرات اساسی در منطقه پول واحد اتحادیه اروپا است و ایده‌های او شامل تشکیل بودجه و تعیین وزیر مالی برای منطقه یورو می‌باشد، روز سه‌شنبه برنامه‌های خود را در سخنرانی‌ای در پاریس اعلام خواهد کرد.


اما نتیجه انتخابات آلمان مرکل را مجبور کرده است تا ائتلافی جدید را در نظر بگیرد که متشکل از دموکرات‌های ازاد لیبرال است؛ حزبی که منتقد ایده‌های ماکرون درباره اروپا است. بنابراین سرمایه‌گذاران نگران‌اند که اصلاحاتی که مایل به آن بودند نتواند در نهایت به پایان خوشی منجر شود.


در تبادلات صبح امروز لندن، یورو پس از این که در روز دوشنبه با سقوطی ۰.۹ درصدی مواجه شد که آن را به سخت‌ترین سقوط یک‌روزه یورو از ماه دسامبر گذشته تا کنون تبدیل کرد، باز هم افت کرد و به نرخ ۱.۱۸۱۱ دلار رسید که ضعیف‌ترین میزان آن از ۲۵ آگوست تا کنون است.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *