×

افزایش ۱۱۱ واحدی شاخص کل بورس

 • کد نوشته: 2519
 • ۰۴ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی معاملاتی به نسبت پرحجم‌تر از روزهای گذشته را به پیشرانی پالایشی‌ها به نظاره نشستند که غلبه تقاضا بر عرضه سهام از سوی اغلب معامله‌گران حقیقی در این بازار قابل توجه بود.

  افزایش ۱۱۱ واحدی شاخص کل بورس
 •  


   


   


   


   


   


   


   


   


   


   


   


   


   


   


   


   


  به گزارش پایگاه خبری ” با اقتصاد” به نقل از فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز سه شنبه ۴ مهر ماه ۹۶ با افزایش ۱۱۱ واحدی روی رقم ۸۵ هزار و ۶۲۸ واحد ایستاد.


  شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۴۷ واحدی عدد ۱۸ هزار و یک واحد را به نمایش گذاشت.


  شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۳۴ واحدی به رقم  ۹۳ هزار و ۱۲۳  واحد دست یافت.


  شاخص بازار اول در حالی با کاهش ۳۸ واحدی به رقم  ۵۹ هزار و ۴۰۳  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۸۵۷ واحدی عدد  ۱۸۹ هزار و ۸۴۳  واحد را به نمایش گذاشت.


  امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش یک واحدی به رقم ۹۶۰ واحد رضایت داد.


  براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی پالایشگاه تهران با ۳۸ واحد ، آسان پرداخت پرشین با ۳۰ واحد و ارتباطات سیار ایران با ۲۵ واحد افزایش  بیشترین تاثیرمثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.


  در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های معدنی و صنعتی تا ۲۷ واحد، فولاد خوزستان تا ۲۱ واحد و سرمایه گذاری غدیر تا ۱۴ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.


  ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی بیش از ۱۹۵ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۸۹۶ میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۳ هزار و ۵۰۱  نوبت داد و ستد بود.


  طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های خدمات فنی فولاد یزد، سرمایه‌گذاری مسکن الوند، صنایع پتروشیمی گلستان، اوراق مرابحه شرکت واسط مالی بهمن یکم در نماد صشرق از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های دوده صنعتی پارس، مارگارین، حق تقدم خرید سهام سیمان سپاهان و بیمه تعاون بازگشایی شدند.


  ‌ امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامدار عمده اختصاص دارد ۲۲۷ میلیون سهم پارس خودرو به ارزش بیش از ۲۱.۵ میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده روبرو بود. بیش از ۷۷ میلیون حق تقدم خرید سهام بانک حکمت ایرانیان به ارزش بیش از ۴۰۰ میلیون تومان به کدهای انتقالی سهامدار عمده انتقال یافت. همچنین اندکی بیش از ۲۲ میلیون سهم گروه صنعتی سپاهان به ارزش بیش از ۶ میلیارد تومان کد به کد شد.


  در صنایع پتروشیمی خلیج فارس نیز ۲۰ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۱۰ میلیارد تومان کد به کد شد؛ همچنین ۱۸ میلیون سهم معدنی و صنعتی گل‌گهر به ارزش کمتر از ۵ میلیارد تومان کد به کد شد. در فولاد مبارکه اصهفان نیز ۵ میلیون سهم به ارزش کمتر از یک میلیارد تومان کد به کد شد.


  براساس این گزارش، امروز بورس تهران همسو با معاملات کد به کد حقوقی‌های خودرویی‌ها و برخی سهم‌های شاخص‌ساز شاهد تحرک معامله‌گران اغلب حقیقی در گروه پالایشی‌ها به پشتوانه رشد قیمت‌های جهانی نفت خام در روز گذشته بود. هرچند که ریزش قیمت‌ها در بازارهای جهانی باعث شده تا روند معاملات پالایشی‌ها تحت تاثیر قیمت‌های جهانی با نوسان‌های کوتاه مدت مواجه باشد.


  امروز همچنین گروه قندی‌ها همسو با معاملات دوطرفه و کد به کد معامله‌گران اغلب حقیقی با رنج شدن قیمت‌ها در دامنه مثبت نوسان قیمتی بودند. در گروه فلزات اساسی نیز با وجود درجا زدن اغلب سهم‌های پیشرو این گروه اما تک سهم‌های کوچک برخوردار از سهام شناوری پایین همچنان خودنمایی می‌کنند.


  در این بین آلومینیوم ایران همزمان با تداوم عطش خریداران حقیقی برای جمع‌آوری سهام چندمین روز متوالی در سقف کامل قیمت‌ها و با صف خرید پایدار به کار خود پایان داد. این نماد معاملاتی پس از گذشت ۲ سال غیبت در بازار بورس تهران به قیمت هر سهم ۸۸۶ ریال در تاریخ ۲۴/ ۵/ ۹۶ بازگشایی شده و هم اکنون به قیمت ۱۸۷۲ ریال به ازای هر سهم توانسته ارزش بازاری بیش از ۹۷۳ میلیارد تومان را به خود اختصاص دهد. در این گروه نماد معاملاتی آلوم تک نیز مورد توجه سهامداران صنایع آلومینیومی شده است.


  امروز بازار سهام بازاری به نسبت پرحجم و متعادل بود که به پشتوانه پالایشی‌ها اغلب نماگرهای خود را سبزپوش کرد.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *