×

ایران همچنان به تعهدات خود پای‌بند است

 • کد نوشته: 1112
 • ۲۰ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • یوکیا آمانو رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سخنرانی خود در جلسه شورای حکام بار دیگر بر پای‌بندی ایران به تعهدات خود در قبال برجام تأکید کرد.

  ایران همچنان به تعهدات خود پای‌بند است
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از ایسنا، یوکیا آمانو رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی در سخنرانی آغازین خود در نشست شورای حکام آژانس اظهار کرد که گزارش من درباره راستی‌آزمایی و نظارت بر جمهوری اسلامی ایران طبق قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل، فعالیت‌های مربوط به نظارت و راستی آزمایی آژانس در چندماه گذشته را پوشش می دهد.


  بنابر گزارش پایگاه اینترنتی آژانس بین المللی انرژی اتمی آمانو در ادامه گفت: آژانس طبق برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) از زمان اجرایی شدن این توافق از ژانویه ۲۰۱۱ به نظارت و راستی آزمایی تعهدات مرتبط ایران پرداخته است. ما به اجرای نقش خود طبق شروط تعیین شده در برجام مطابق با اقدامات پادمانی استاندارد آژانس به شکل عادلانه و بی طرف ادامه می‌دهیم. تعهدات مرتبط هسته‌ای ایران طبق برجام به طور کامل اجرا می شود.


  وی همچنین تصریح کرد: آژانس کماکان به راستی آزمایی عدم انحراف مواد هسته‌ای اعلام شده در ایران طبق توافق پادمانی ادامه می دهد. ارزیابی‌ها در خصوص نبود مواد و فعالیتهای هسته‌ای اعلام نشده در ایران همچنان ادامه دارد.


  آمانو افزود: ما همچنین به اجرای پروتکل الحاقی در ایران شامل دسترسی‌های تکمیلی به سایتها و دیگر اماکن همانطور که مطابق با پروتکلهای الحاقی در دیگر کشورها انجام می دهیم ادامه خواهیم داد.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *