×

مشکلات سهامداران آکنتور بررسی می شود

 • کد نوشته: 2535
 • ۰۵ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • وزیر اقتصاد دستور داد: کمیته‌ای ویژه مسایل و مشکلات سهامداران شرکت کنتورسازی را بررسی کند.

  مشکلات سهامداران آکنتور بررسی می شود
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد”  در این ماموریت خطاب به اعضای کمیته ویژه آمده است: با توجه به اینکه سیاست وزارت امور اقتصادی و دارایی همواره حمایت از بازار سرمایه و امنیت خاطر سهامداران است؛ لازم است اعضای کمیته با بهره مندی از حداکثر ظرفیت های قانونی نسبت به حل مسایل و مشکلات سهامداران خُرد شرکت کنتورسازی اقدام نمایند.


  در این خصوص دومین جلسه کمیته ویژه در تاریخ ۹۶.۰۷.۰۱ با حضور تمامی اعضای کمیته تشکیل و مقرر شد نتایج پیگیری های این کمیته حداکثر ظرف مدت دو ماه به اطلاع سهامداران شرکت کنتور سازی رسانده شود


  بر اساس این گزارش، شرکت کنتور‌سازی پس از برگزاری مجمع عمومی عادی، نماد معاملاتی این شرکت  ‌در روز ۲۳ آبان سال ۹۴ در بورس بازگشایی شد و بلافاصله رشد سریع قیمت سهام این شرکت آغاز شد؛ به ‌نحوی که پس از ۳۲ روز، قیمت سهام کنتورسازی ۱۱۴ درصد رشد کرد و در مدت کوتاهی قیمت هر سهم کنتور‌سازی‌ با ۶۴۰ درصد رشد به ۷ هزار و ۲۶۰ تومان رسید.


  این اتفاق به ‌دلیل انتشار شایعاتی در مورد انعقاد یک قرارداد تجاری رخ داد که البته این خبر بعدها توسط سازمان بورس غیرواقعی تشخیص داده شد. در پی این رویداد هم سازمان بورس به‌ عنوان نهاد ناظر بازار سرمایه، معاملات سهام شرکت کنتور‌سازی را متوقف کرد و از مدیران کنتورسازی خواست در این‌باره گزارشی شفاف ارائه دهند. 


  پس از این اتفاق بود که سونامی افت قیمت سهام شرکت کنتورسازی و از دست رفتن سرمایه سهامداران فریب خورده در بورس آغاز شد و اعتراض‌هایی در این زمینه شکل گرفت. در شرایطی که از یک سال پیش پرونده تخلف‌های روی‌داده در شرکت کنتورسازی، در مراجع قضایی در دست بررسی است، چندی پیش نیز برخی از سهامداران این شرکت تاب و توان خود را از دست دادند با ورود به تالار شیشه‌ای و بر هم زدن نظم معاملات، خواستار ارائه پاسخ مسئولان سازمان بورس شدند.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *