×

قیمت تحویل نفت در ماه نوامبر افزایش یافت

 • کد نوشته: 2570
 • ۰۵ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • امروز در بیست و هفتمین روز از ماه سپتامبر قیمت نفت برنت تحت تاثیر کاهش ذخایر قیمت نفت و مناقشات ترکیه و کردستان بر سرمسئله‌ی استقلال کردستان به هر بشکه برای تحویل در ماه نوامبر با ۲۰ سنت افزایش به ۵۸ دلار و ۶۴ سنت افزایش یافت.

  قیمت تحویل نفت در ماه نوامبر افزایش یافت
 •  


  به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد”، به نقل از رویترز، پس از آنکه آمارها نشان داد که میزان ذخایر نفت خام آمریکا به شکل غیرمنتظره ای کاهش یافته، و پالایشگاه های این کشور تولید خود را افزایش داده اند، قیمت نفت روز چهارشنبه افزایش یافت و در حدود بالاترین رقم ۲۶ ماه گذشته در نوسان بود. تهدید ترکیه به بستن مسیر صادرات نفت خام از عراق نیز به رشد قیمت ها کمک کرده است.


   


  بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه نوامبر امروز با ۲۰ سنت، معادل ۰.۳۴ درصد افزایش به ۵۸ دلار و ۶۴ سنت رسید. قیمت نفت برنت روز سه شنبه یک درصد رشد داشت و تا رقم ۵۹ دلار و ۴۹ سنت، یعنی بالاترین رقم از جولای ۲۰۱۵ تاکنون افزایش داشت. این رقم بیش از ۳۴ درصد بالاتر از پایین ترین رقم ثبت شده در سال ۲۰۱۷ بود.


   


  قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه نوامبر نیز امروز با ۲۸ سنت، معادل نیم درصد افزایش به ۵۲ دلار و ۱۶ سنت رسید. قیمت خام خام آمریکا در جلسه قبل تا رقم ۵۲ دلار و ۴۳ سنت که بالاترین رقم ۵ ماه گذشته بود بالا رفت و رشد روزانه ۰.۷ درصدی را تجربه کرد.


   


  توافق کاهش تولید میان اوپک و سایر تولید کنندگان از جمله روسیه موجب تقویت قیمت ها شده است.


   


  انستیتوی نفت آمریکا دیروز اعلام کرد، میزان ذخایر نفت خام این کشور در هفته گذشته ۷۶۱ هزار بشکه کاهش یافته و تولید پالایشگاه ها افزایش یافته است. میزان ذخایر بنزین آمریکا نیز رشد داشته است. این آمارها بر خلاف انتظار تحلیلگران بازار نفت بود.


   


  بر اساس نظرسنجی رویترز از تحلیلگران، انتظار می رفت میزان ذخایر نفت خام آمریکا برای چهارمین هفته متوالی افزایش یابد.


   


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *