×

رشد ۲۰ درصدی در فروش/پراید همچنان در صدر تولیدات سایپا

 • کد نوشته: 2579
 • ۰۵ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • گروه خودروسازی سایپا آمار تولید و فروش شهریور ماه خود را با رشد ۲۰ درصدی میانگین فروش ماهانه منتشر کرد.

  رشد ۲۰ درصدی در فروش/پراید همچنان در صدر تولیدات سایپا
 • به گزارش پایگاه خبری ” با اقتصاد”، گروه خودروسازی سایپا که تولیدات خودروی آن متشکل از سه شرکت زیرمجموعه سایپا، پارس خودرو و زامیاد است، توانست در شش ماهه ابتدای سال ۹۶ با فروش ۲۷۳ هزار دستگاه انواع خودروسواری و باری، به فروش ۷۷۸۴ میلیارد تومانی دست یابد.


  بررسی جزئیات این گزارش نشان می دهد بیشترین مقدار و مبلغ فروش مربوط به محصولات پراید و تیبا در شرکت سایپا بوده است. به طوریکه با فروش حدود ۱۷۶ هزار دستگاه از محصولات دو خودرو پراید و تیبا در مدل های گوناگون ، نزدیک به ۳۴۰۰ میلیارد تومان از کل فروش گروه سایپا محقق شده است (۴۴ درصد از کل فروش گروه سایپا).


  در مجموع از کل فروش ۷۷۸۴ میلیارد تومانی گروه سایپا، ۴۷۷۲ میلیارد تومان مربوط به شرکت سایپا (۶۱%)، حدود ۲۵۵۷ میلیارد تومان شرکت پارس خودرو (۳۳%) و مبلغ ۴۵۵ میلیارد تومان مربوط به فروش شرکت زامیاد (۶% ) بوده است.


  همچنین از کل فروش ۷۷۸۴ میلیارد تومانی گروه سایپا در شش ماهه سال جاری، مبلغ ۱۵۰۷ میلیارد تومان آن تنها مربوط به یک ماهه شهریور می شود، این در حالی است که در پنج ماهه منتهی به مرداد ماه سال جاری میانگین فروش ماهانه گروه سایپا ۱۲۵۵ میلیارد تومان بوده که در شهریور ماه با رشد ۲۰ درصدی به ۱۵۰۷ میلیارد رسیده است.  


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *