اردوغان: فلکه نفت اقلیم کردستان در اختیار ماست، آن را ببندیم همه چیز تمام می‌شود


به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از تسنیم، اظهارات اردوغان روز سه‌شنبه و در جریان  مراسم آغاز سال تحصیلی جدید  مطرح شد. اردوغان با بیان اینکه تصمیم به برگزاری همه پرسی جدایی خیانت علیه ترکیه بود گفت که میزان مشارکت و نتایج این همه پرسی مشکوک بود.


اردوغان درباره این همه پرسی گفت: آنهایی که امروز شمار را تحریک می‌کنند، فردا تنهایتان خواهند گذاشت، اما ما هزاران سال است که به زندگی در کنار هم ادامه داده و خواهیم داد. فردای خود را با جاه طلبی امروز تباه نکنید. تکان دادن پرچم های اسرائیل شما را نجات نخواهد داد، باید این را بدانید.


وی با تهدید کردها به بستن مرز و اعمال تحریم‌های اقتصادی گفت: زمانی که اعمال تحریم‌ها را آغاز کنیم شما تنها خواهید ماند. زمانی که مسیر عبور لوله‌های نفت را مسدود کنیم، همه چیز تمام خواهد شد. وقتی حرکت کامیونها به شمال عراق متوقف شود، هیچ غذایی نخواهد بود. ما باید تحریم‌ها را اعمال کنیم. اسرائیل چطور می‌خواهد به آنها چیزی ارسال کند، از کدام مسیر؟


اردوغان با تاکید بر اینکه اقلیم کردستان تنها از طریق ترکیه قادر به فروش نفت خود است گفت: فلکه نفت در اختیار ماست. وقتی آن را ببندیم همه چیز تمام خواهد شد.


رئیس‌جمهوری ترکیه ادامه داد: اقدامات متعددی بر روی میز قرار دارد… خواهیم دید که دولت منطقه شمال عراق از چه کانالی نفت خود را  ارسال و چطور اقدام به فروش آن خواهد کرد.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *