×

“سایپا ۱۱۱” ۵ ماه پس از توقف تولید، تحویل می‌شود

 • کد نوشته: 1119
 • ۲۰ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • آخرین مهلت ثبت‌نام در بخشنامه فروش سایپا برای پیش فروش سایپا ۱۱۱، در حالی ششم شهریور اعلام شده بود که پیش از این قرار بود تولید این خودرو از نهم شهریور ماه متوقف شود. به این ترتیب، تحویل ۲ تا ۵ ماه “سایپا ۱۱۱” پس از توقف تولید قابل تأمل است.

  “سایپا ۱۱۱” ۵ ماه پس از توقف تولید، تحویل می‌شود
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از فارس ، با وجود اینکه سایپا از توقف تولید سایپا ۱۱۱ در اوایل شهریور ماه خبر داد، این خودرو با پیش پرداخت ۶ میلیون تومانی و موعد تحویل آذر، دی و بهمن ۹۶ به صورت اینترنتی و همچنین از طریق نمایندگی‌های سایپا پیش فروش شد.


  قبلاً اعلام شده بود که پایان تولید خانواده ایکس ۱۰۰ (خانواده پراید) زودتر از موعد تعیین شده از سوی سازمان ملی استاندارد به سایت‌های تولیدی گروه سایپا اعلام شده و شرکت‌های تولیدکننده نسبت به برنامه‌ریزی و توقف تولید این خودروها اقدام کرده‌اند.


  به این ترتیب اعلام شد که تولید سایپا ۱۱۱ از ۹ شهریور ماه متوقف شده است. هرچند در بخشنامه فروش سایپا نیز مهلت ثبت نام برای پیش فروش این خودرو ۶ شهریور اعلام شده بود، اما باز هم تعیین مدت تحویل ۴ تا ۶ ماه برای این خودرو قابل تأمل است. 


  با این حال گروه سایپا برای پیش فروش سایپا ۱۱۱ اقدام کرده و با توجه به موعد تحویل ۴ تا ۶ ماهه تعیین شده برای این محصول به نظر نمی‌رسد که این خودروها قبلاً تولید شده و تا زمان تحویل در پارکینگ نگهداری شوند!


  از سویی اعلام خبر توقف تولید سایپا ۱۱۱ باعث تقویت قیمت این خودرو در بازار شد به طوری که قیمت این محصول با رشد حدود یک میلیون تومانی روبرو شد و هم اکنون با قیمت ۲۲.۵ میلیون تومانی در بازار خرید و فروش می‌شود.


  در عین حال، برخی منابع خبری از کسری قطعه در حدود ۱۵۰۰ دستگاه سایپا ۱۱۱ خبر می‌دهند که برای تحویل به مشتری منتظر تکمیل هستند.


  در هر حال مشخص نیست دلیل تناقض بین اعلام خبر توقف تولید سایپا ۱۱۱ و پیش فروش این خودرو چه چیزی است و چرا سایپا برای اعلام توقف تولید یکی از محصولات پراید در شروع به کار دولت دوازدهم عجله به خرج داده است.


  جدول شرایط فروش

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *