×

سرکوب مهاجران در مرز یونان با گاز اشک آور/اعمال خشونت یونان علیه مهاجران

 • کد نوشته: 182871
 • ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
 • ۰
 • پلیس ضد شورش یونان مهاجرانی که در مرز ترکیه و یونان هستند را با گاز اشک آور پراکنده و سرکوب کرد.

  سرکوب مهاجران در مرز یونان با گاز اشک آور/اعمال خشونت یونان علیه مهاجران
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خبرگزاری رویترز، دود ناشی از گاز اشک‌آور آسمان دو طرف گذرگاه مرزی کاستانیس، واقع در مرز ترکیه و یونان را تیره و تار کرده است؛ ماشین‌های آتش‌نشانی هم برای خاموش کردن هرگونه آتشی در صحنه حاضر شدند تا مبادا مهاجران با روشن کردن آتش از شر عوارض گاز اشک‌آور فرار کنند.


  کاستانیس از جمعه گذشته صحنه درگیری‌های گاها خشونت‌آمیز میان نیروهای امنیتی و مهاجران بوده است؛ با وجود اینکه تنش‌ها سه‌شنبه اندکی کاهش یافت و مهاجران به طور موقت این اطراف این گذرگاه مرزی خارج شدند.


  طی این روزها تصاویر دردناکی از برخورد خشونت‌بار نیروهای یونانی با مهاجران منتشر شده است؛ خشونتی که بیش از همه کودکان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.


  بیش از ۱۰ هزار مهاجر از پنج‌شنبه گذشته که ترکیه اعلام کرد دیگر به توافق ۲۰۱۶ با اتحادیه اروپا برای متوقف ساختن حرکت مهاجران غیرقانونی به سمت اروپا در ازای دریافت کمک چندین میلیارد یورویی جلوگیری نمی‌کند، تلاش کردند تا از این مرز عبور کنند.


  یونانِ تحت حمایت اتحادیه اروپا و ترکیه هر روز یکدیگر را به سوء رفتار با مهاجران متهم می‌کنند. آتن تدابیر امنیتی در مرز مشترک با ترکیه را به شدت افزایش داده و نیروهای پلیس و ارتش یونان در اطراف این منطقه گشت‌زنی می‌کنند./ایسنا


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *