باران‌های شدید سائوپائولو ۲۱ کشته و ۳۰ نفر مفقود بر جای گذاشت


به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، باران های شدید درسواحل سائوپائولو در برزیل موجب کشته شدن ۲۱ نفر و مفقود شدن حدود ۳۰ تن دیگر شد؛ مقامات شهر از افزایش شمار قربانیان بیم دارند.


به گزارش امروز پنجشنبه فرانس ۲۴، باران های شدید سائوپائولو تا کنون جان ۲۱ نفر را گرفته است که سه کودک و یک نوزاد ده ماهه جزو قربانیان هستند. ده ها نفر از شهروندان سائوپائولو نیز کار جست و جوی مفقودین را آغاز کرده اند و مقامات شهری نیز از احتمال افزایش شمار قربانیان خبر دادند.


میزان بارش ها در اثرطوفان های شدید در روزهای اخیر طی چند ساعت، با میزان بارش ها در برخی مناطق طی یک ماه برابری می کند. باران های سهمگینی که موجب ویرانی سواحل جنوبی شهر سائوپائولو و فقیرنشین ترین مناطق ریودوژانیرو، دومین شهر پر جمعیت برزیل شده است.


شهر ساحلی گواروخا واقع در ۸۰ کیلومتری سائوپائولو، روز گذشته (چهارشنبه) از ۲۱ مورد قربانیان این حادثه، ۱۸ مورد را گزارش داد درحالی که یک مادر و فرزند، سه کودک و دو آتشنشان جزو آن ها بودند.


همزمان با بارش شدید باران، رانش زمین نیز موجب تخریب ساختمان ها شده و جابجایی همه آنچه در مسیر سیل قرار داشته از جمله درختان و تخته سنگ ها باعث مسدود شدن راه ها و جاده ها شد.


ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل نیز در پیامی ضمن ابراز همدردی با خانواده های جانباختگان، آمادگی کامل دولت برای تامین تمام نیازهای ضروری برای مقابله با این رخداد طبیعی را اعلام کرد.


باران های سهمگین اخیر در حالی خرابی ها و تلفات بسیاری را در سائوپائولو به وجود آورد که دوهفته پیش نیز طوفانی شدید موجب زیر آب رفتن بسیاری از محله ها و جاده های اصلی این شهر شد تا جایی که خطوط قطار و مترو متوقف شده و ترافیک سنگینی در کل شهر ایجاد شد.


منبع: ایرنا 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *