شمار مبتلایان به کرونا در کره جنوبی از مرز ۶ هزار نفر گذشت


به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، تازه ترین آمار مرکز کنترل و پیشگیری کره جنوبی حاکی است که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به ۶ هزار و ۸۸ نفر رسیده است.


خبرگزاری یونهاپ روز کره جنوبی روز پنجشنبه اعلام کرد بیشتر کسانی که در روزهای اخیر به این ویروس مبتلا شده اند از شهر دایه گو در جنوب شرق پایتخت هستند.


بر اساس اعلام مرکز یاد شده، در ۱‌۶ ساعت گذشته ۳۲۲ نفر دیگر بر شمار مبتلایان افزوده شده است این رقم در مقایسه با مبتلایان سه روز گذشته کمی کاهش نشان می دهد.


این مرکز می افزاید که در چین کنترل خوبی روی شیوع بیماری صورت گرفته است در حالی که کره جنوبی تاکنون ۴۱ نفر از کرونا فوت کرده اند که اکثر آنها سالمند بوده اند.


در سال ۲۰۱۵ میلادی وقتی سندروم تنفسی مرس در کره جنوبی شایع شد نزدیک به ۱۸۶ نفر مبتلا شدند و ۳۹ نفر جانشان را از دست دادند.


نزدیک به ۶۰ درصد از مبتلایان از کلیسای شینچیونجی شهر دایه گو هستند که ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد مراسم مذهبی دسته جمعی این افراد باعث شیوع گسترده این ویروس در منطقه شد.


 


همدردی رهبر کره شمالی با مردم کره جنوبی


در تحولی دیگر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در نامه ای برای «مون جائه این» رییس جمهور کره جنوبی از تلاش های شبانه روزی این کشور برای مبارزه با کرونا حمایت کرده است.


در این نامه برای ملت کره جنوبی آرزوی تندرستی شده و آمده است که کره شمالی در کنار آنهاست.  


رهبر کره شمالی تاکید  کرده است کره جنوبی می تواند کرونا را مهار کند و نوشته است: ما دوستان یکدیگر هستیم و در کنار هم در روزهای سخت قرار داریم.


رییس جمهور کره جنوبی در پاسخ، نامه تشکری برای رهبر کره شمالی ارسال کرده است.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *