×

اساتید دانشگاه‌های ایران خواستار مقابله سازمان ملل با کشتار بیرحمانه مسلمانان هند شدند

 • کد نوشته: 183082
 • ۱۵ اسفند ۱۳۹۸
 • ۰
 • جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های جهان در نامه‌ای به دبیر کل سازمان ملل خواستار مقابله این سازمان با کشتار بیرحمانه مسلمانان هند شد.

  اساتید دانشگاه‌های ایران خواستار مقابله سازمان ملل با کشتار بیرحمانه مسلمانان هند شدند
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه‌های تهران طی نامه‌ای از آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد خواستند برای مقابله با “سیاست بی‌رحمانه پاکسازی فرقه‌ای و تبعیض نژادی علیه مردم مسلمان هند”، اقدامات بین‌المللی را در دستور کار قرار دهد.


  ترجمه فارسی این نامه که به زبان انگلیسی برای دبیرکل سازمان ملل متحد ارسال شده، به شرح زیر است:


  جناب آقای آنتونیو گوترش 


  دبیرکل سازمان ملل متحد


  در شرایطی که همه افراد باید صلح و عدالت را در جهان حفظ کنند، انتشار تصاویر وحشتناک قتل، سوزاندن و شکنجه قربانیان بی¬دفاع از جمله زنان و کودکان هندی، به ویژه زنده به گور کردن اخیر یک مادر مسلمان و نوزادش توسط هندوهای افراطی، احساسات همه آزادی‌خواهان جهان را جریحه‌دار کرده است. 


  با کمال تاسف، وقوع این فاجعه برای اولین بار نیست، اما آرزو می‌کنیم برای آخرین بار در کشور هند و سراسر جهان باشد.

   

  متأسفانه، فوران خشونت در پایتخت هند از روز دوشنبه هفته گذشته منجر به تجاوز چند روزه شد، به طور که اوباش هندو به خانه‌ها، مغازه‌ها و مساجد مسلمانان حمله کرده‌اند. 


  ما شاهد خشونتی در دهلی هستیم که منجر به کشته شدن دست کم ۴۶ نفر و مجروح شدن صدها نفر از مسلمانان شده است. با این حال، به طور غیرقابل وصفی، هیچ تلاش رسمی فوری و مؤثری از سوی دولت هند در برابر این نقض حقوق بشر ملاحظه نمی‌کنیم.


  مطابق ماده ۵ اعلامیه حقوق بشر: “هیچ کس را نباید شکنجه کرد یا مورد عقوبت با روش وحشیانه و غیر انسانی یا اهانت آمیز قرار داد.” 


  ما انتظار داریم که سازمان ملل برای مقابله با “سیاست بی‌رحمانه پاکسازی فرقه‌ای و تبعیض نژادی علیه مردم مسلمان هند”، اقدامات بین‌المللی را در دستور کار قرار دهد.


  منبع: فارس 

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *