×

قانون منع نتانیاهو از تشکیل دولت اکثریت آرا را به دست آورد

 • کد نوشته: 183084
 • ۱۵ اسفند ۱۳۹۸
 • ۰
 • با حمایت لیبرمن از حزب آبی و سفید برای راه انداختن قانون منع نتانیاهو از تشکیل دولت اکنون این قانون دارای اکثریت لازم برای تصویب است.

  قانون منع نتانیاهو از تشکیل دولت اکثریت آرا را به دست آورد
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قانون جلوگیری از نخست‌وزیری نتانیاهو با حمایت حزب لیبرمن رای اکثریت را در پارلمان رژیم صهیونیستی به دست آورد.


  روزنامه  صهیونیستی  جروزالم پست گزارش داد که «آویگدور لیبرمن» رهبر حزب «اسرائیل خانه ما» در ضربه‌ای دیگر به بنیامین نتانیاهو، حمایت خود را از قانون جلوگیری از نخست‌وزیری او اعلام و رای لازم را برای تصویب این قانون را تضمین کرد.


  این قانون که از سوی «بنی گانتز» رهبر حزب «آبی و سفید» مطرح شده، حمایت ۶۲ نماینده کنست را داشت و با تایید حزب لیبرمن اکثریت لازم را به دست آورد.


  نتانیاهو در واکنش به این اقدام لیبرمن، وزیر جنگ مستعفی از کابینه او، در پیامی توئیتری نوشت: تو فقط یک دروغگوی غیرقابل اعتماد هستی یا انگیزه پنهانی داری؟ نتانیاهو در این پیام چندین ویدئو از لیبرمن متنشر کرد که گفته بود از این قانون حمایت نخواهد کرد.


  «موشه یعلون» از اعضای حزب «آبی و سفید» که از وزیران پیشین نتانیاهو بوده، از پیشنهادهای ارایه شده از داخل حزب «لیکود» برای حمایت از این قانون خبر داده است.


  آخرین آرا شمارش شده انتخابات پارلمانی در سرزمینهای اشغالی فلسطین نشان می‌دهد که ائتلاف راست به رهبری نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با کاهش آرا مواجه شده است.


  در حالیکه برخی رسانه های رژیم صهیونیستی از شمارش ۹۷ درصد آرا انتخابات پارلمانی در سرزمینهای اشغالی در روز سه‌شنبه این هفته خبر داده بودند، پس از شمارش ۹۵ درصد آرا حزب ارتدوکس افراطی «شاس» یک کرسی خود را از دست داده و از سوی دیگر فهرست مشترک اعراب سرزمین‌های اشغالی ۱۷ کرسی را کسب کرده است.


  بنابراین حزب لیکود و متحدانش شاس، اتحاد یهودیت توراتی و یمینا  یک کرسی از ۵۹ صندلی پارلمان را از دست داده و اکنون با ۵۸ کرسی همچنان گره کور تشکیل ائتلاف اکثریت را باقی گذاشتند.


  احزاب برای تشکیل ائتلاف حداکثری نیاز به حداقل ۶۱ کرسی دارند اما آرا فعلی نشان می دهد که این اقدام ممکن نیست؛ زیرا اتحاد چپ میانه با داشتن ۳۹ کرسی هم هنوز نتوانسته به صورت رسمی نظر فهرست مشترک عربی و حزب اسرائیل خانه ما را برای ائتلاف حداکثری جلب کنند.


  دور سوم انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی روز دوشنبه  در حالی برگزار شد که در دو دور گذشته در ماه‌های فروردین و شهریور به علت ناتوانی رهبران حزب اکثریت در تشکیل کابینه با شکست مواجه شدند.


  منبع: ایرنا 

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *