×

قیمت طلا افزایشی شد

 • کد نوشته: 183107
 • ۱۶ اسفند ۱۳۹۸
 • ۰
 • در بازار جهانی قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۶۷۲ دلار و ۸۰ سنت رسید.

  قیمت طلا افزایشی شد
 • به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۶۷۲ دلار و ۸۰ سنت رسید. قیمت فلز زرد در جلسه قبل حدود ۲ درصد افزایش داشت. از ابتدای هفته جاری تاکنون قیمت طلا حدود ۵.۵ درصد رشد داشته است. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با ۰.۴ درصد افزایش به ۱۶۷۴ دلار و ۲۰ سنت رسید.


  پس از آنکه روز پنجشنبه شاخص های بورس وال استریت به دلیل نگرانی از همه گیر شدن کرونا و تبعات اقتصادی آن افت بیش از ۳ درصدی را تجربه کردند، امروز بورس های آسیایی نیز شاهد افت شاخص ها بودند.  روز پنجشنبه تعداد تلفات ویروس کرونا در آمریکا به ۱۲ نفر رسید که جدیدترین فرد کشته شده از ایالت واشنگتن بوده است. همچنین ۵۳ نفر به تعداد مبتلایان در آمریکا اضافه شده است.


  میزان سوددهی اوراق قرضه ۱۰ ساله دولت آمریکا به پایین ترین رقم ۱۰ سال گذشته رسید و ارزش دلار در نزدیکی پایین ترین رقم ۲ ماه گذشته که روز پنجشنبه به ثبت رسیده بود باقی ماند.


  در مقابل ارزش ین ژاپن در نزدیکی بالاترین رقم از ماه سپتامبردر نوسان بوده است. تعداد شهروندان امریکایی متقاضی دریافت مزایای بیکاری در هفته گذشته کاهش داشت که نشان دهنده تقویت بازار کار این کشور به رغم شیوع ویروس کرونا بود. موسسه اعتبارسنجی اس اند پی گلوبال اعلام کرده ویروس کرونا ممکن است ۲۱۱ میلیارد دلار به اقتصادهای منطقه آسیا و اقیانوسیه لطمه بزند که در این میان بیشترین آسیب به اقتصادهای ژاپن، هنگ کنگ، سنگاپور و استرالیا وارد خواهد شد.  /تسنیم

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *