×

کرونا قیمت مرغ را پایین می آورد

 • کد نوشته: 183119
 • ۱۶ اسفند ۱۳۹۸
 • ۰
 • مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین با اشاره به شیوع کرونا در کشور و لغو مسافرت های نوروزی، گفت: تقاضا برای مرغ کمتر می شود و لذا قیمت آن نزولی می شود.

  کرونا قیمت مرغ را پایین می آورد
 • به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، مهدی همتی افزود: برنامه ریزی واحد های تولیدی مرغ گوشتی بر پایه عرضه حداکثری در روز های پایانی سال است که با توجه به وقوع بحران کرونا شاهد کاهش مصرف و با افت قیمت آن مواجه خواهیم بود.


  او تصریح کرد: به منظور جلوگیری از ضرر و زیان احتمالی تولید کنندگان این بخش از صنعت طیور ضروری است نسبت به بارگیری جوجه های گوشتی در اوزان سبک تر و سایز اقدام شود.


  به گفته همتی، کاهش طول دوره رشد و بارگیری مرغ سایز در اوزان سبک تر علاوه بر افزایش کیفیت و سلامت گوشت مرغ، با کاهش ضریب تبدیل دان به گوشت موجب صرفه جویی در مصرف خوراک طیور و کاهش هزینه های واحد ها مرغداری می شود.


  او پیشنهاد این موضوع را در راستای مصلحت و منافع اقتصادی تولید کنندگان و یک راهکار عملی دانست و اظهار کرد: در تجارت جهانی، گوشت مرغ با حداکثر وزن ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ گرم مبادله می شود، در حالی که در واحدهای تولیدی کشور میانگین وزن مرغ بالای دو کیلوگرم است.


  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین با تاکید بر اینکه نهادینه شدن الگوی مصرف مرغ استاندارد نیز بین مردم ضروری است، بیان کرد: باید با اطلاع‌رسانی، فرهنگ سازی عمومی و ارائه آموزش‌ های لازم به عموم، جامعه را نسبت به مضرات مصرف مرغ غیر سایز آگاه ساخت تا مصرف‌کنندگان نسبت به خرید مرغ‌ هایی با سایز استاندارد ترغیب شوند.  /باشگاه خبرنگاران جوان

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *