×

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در لبنان به ۲۲ نفر افزایش یافت

 • کد نوشته: 183250
 • ۱۷ اسفند ۱۳۹۸
 • ۰
 • رسانه‌های لبنانی اعلام کردند که تاکنون ۲۲ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که اکثر انها در بیمارستانی در جنوب لبنان بستری هستند.

  شمار مبتلایان به ویروس کرونا در لبنان به ۲۲ نفر افزایش یافت
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، همزمان با اقدامات دولت لبنان برای پیشگیری، ‌ غربالگری، ‌ قرنطینه و درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا، ‌ گویا این ویروس در این کشور کوچک خاورمیانه نیز روند افزایشی را در پیش گرفته و ۲۲ نفر را مبتلا کرده است.


  خبرگزاری ملی لبنان طی دو روز گذشته تعداد مبتلایان به این ویروس را ۱۳ نفر اعلام می کرد، اما سایت خبری “لبنان ۲۴” با اشاره به گزارش روزانه بیمارستان رفیق حریری در جنوب بیروت که تنها مرکز درمانی اختصاص یافته برای پذیرش و درمان افراد مشکوک به بیماری کرونا اعلام کرده که تعداد مبتلایان به این ویروس به ۲۲ نفر رسیده است.


  بر اساس این گزارش ابتلای، ۲۱ نفر در این بیمارستان و یک نفر دیگر در بیمارستانی در منطقه “جبل” لبنان گزارش شده است.


  در همین دو روز اخیر ۱۲۷ نفر در لبنان مورد آزمایش کرونا قرار گرفته اند که نتیجه ۱۲۱ نفر منفی بوده است.


  بر اساس گزارش رسانه های لبنان، اینک دولت این کشور از مرحله مهار این ویروس خارج و به مرحله شیوع رسیده است.


  همچنین تعدادی از بیماران بهبود یافته در قرنطینه خانگی بسر می برند، اما یک بیمار ایرانی نیز در بین آنها هنوز در مرحله درمان قرار دارد.


  دولت لبنان برای جلوگیری از گسترش کرونا از ورود هواپیماهای کشورهایی که این ویروس در آن ها شایع شده جلوگیری و همزمان تدابیر آموزشی و درمانی را اجرا می کند


  حتی سفیر لبنان در ایتالیا از لبنانی های مقیم این کشور خواسته تا برای جلوگیری از شیوع این ویروس فعلا به کشورشان سفر نکنند.


  مدارس و دانشگاههای لبنان نیز  از یکشنبه هفته قبل تا فردا تعطیل شده اند و این احتمال می رود که این تعطیلی ادامه یابد.


  مسوولان بهداشتی و درمانی لبنان می گویند که ممکن است تعداد مراکز درمانی برای این منظور بیشتر شود، اما این موضوع می تواند به شیوع این بیماری منجر شود.


  با این حال به اعتقاد برخی محافل پزشکی وضعیت خاص این کشور از جمله ورود و خروج روزانه صدها تن از اتباع سوریه از مرزهای زمینی و همچنین ورود و خروج هزاران کارگر کشورهای آفریقایی و آسیایی به لبنان می تواند خطر گسترش این بیماری را بیشتر کند.


  منبع: ایرنا 

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *