ادامه سقوط بازارهای مالی جهان با کاهش شدید قیمت نفت


به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سقوط سنگین بازارهای مالی جهان با ادامه شیوع ویروس کرونا و همچنین کاهش شدید قیمت جهانی نفت ادامه دارد.


شاخص اروپایی «یورو استاکس» در جلسه معاملاتی روز جمعه بازارهای سهام اروپا با کاهش شدید ۳.۶ درصدی مواجه شد و این در حالی است که قیمت نفت و گاز به دلیل عدم تواق کشورهای اوپک با روسیه مبنی بر کاهش تولید بیش از ۵.۵ درصد سقوط کرد.


بورس‌های اروپایی همچنان تحت تاثیر  شیوع ویروس کرونا و افزایش موارد ابتلا به این ویروس در اروپا در حال ریزش هستند. همچنین بازارهای سهام آمریکا نیز در جلسه معاملاتی روز جمعه خود را تحت تاثیر عدم توافق کشورهای اوپک و روسیه برای کاهش تولید و نیز شیوع ویروس کرونا در آمریکا و اعلام مرگ دو نفر دیگر در فلوریدا ریزش کردند. شاخص داوجونز حدود ۵۰۰ واحد کاهش یافت و شاخص‌های استاندارد اند پورز و نیز نزدک کامپوزیت در محدوده‌های قرمز معامله شدند.


همچنین اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا با هجوم سرمایه‌گذاران و افزایش قیمت کمترین بازدهی خود در تاریخ را ثبت کرده و اکنون برای اولین بار در سطح ۰/۷ درصد قرار گرفته است. ارزش قیمتی اوراق قرضه در هفته جاری به شدت افزایش یافت که باعث شد نرخ بازدهی این اوراق به کمترین بازدهی در تاریخ خود برسند.


همچنین هجوم سرمایه‌گذاران به سمت دارایی‌های امن باعث شده است که قیمت طلا نیز یک رکورد تاریخی از خود به جا بگذارد. قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی اکنون از ۱۶۷۳ دلار عبور کرده است و به نظر می‌رسد با ادامه شیوع کرونا و هراس سرمایه‌گذاران به رشد قیمتی خود ادامه دهد.


انتهای خبر


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *