×

قیمت “آیفون۸” در بازار رسمی و غیررسمی

 • کد نوشته: 2604
 • ۰۵ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • آیفون ۸ پس از رونمایی پرسر و صدا و با توجه به تقاضا در بازار ایران، در حالی به بازار تلفن های همراه داخلی عرضه می شود که قیمت این گوشی بر اساس آنچه که در سایت رسمی اپل عنوان شده با قیمت قانونی و عرضه قاچاقی آن تفاوت دارد.

  قیمت “آیفون۸” در بازار رسمی و غیررسمی
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد”،به نقل از ایسنا، با رونمایی از تلفن‌های همراه iphone۸، +iphone۸ و iphoneX با برند تجاری اپل مجددا میزان قیمت اولیه این تلفن‌های همراه در بازار ایران در قیاس با قیمت عرضه شده در سایت Apple ‌ شاهد تب و تاب اولیه خرید و فروش این برند تلفن همراه در روزهای اولیه آن هستیم.


  در مورد iphone ۸ و +iphone ۸ علاوه بر رونمایی، عرضه این مدل از تلفن‌های همراه برند Apple آغاز شده و در برخی واحدهای فروش تلفن همراه در بازار تهران نیز موجود است، این در حالی است که در مورد تلفن همراه iphoneX تنها رونمایی از آن توسط ساید Aplple صورت گرفته و از اواسط آبان ماه سال جاری به خط تولید می‌رسد.


  مساله‌ای که در مورد عرضه اولیه مدل‌های جدید تلفن همراه iphone با برند تجاری Apple وجود دارد این است که علاوه بر حباب ایجاد شده که موجب اختلاف فاحش قیمت در بازار ایران در قیاس با قیمت‌های اعلام شده در سایت اپل است، شاهد عرضه تلفن‌های همراه قاچاق هستیم.


  این در حالی است که شرکت‌های دارای خدمات پس از فروش تلفن همراه iphone با برند تجاری اپل توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت مشخص شده و تنها امکان ثبت سفارش و واردات قانونی برای این شرکت‌ها وجود دارد. شرکت‌هایی که اسامی آنها مشخص است و عرضه تلفن‌های همراه آیفون توسط سایر فروشگاه‌ها به عنوان قاچاق تلقی می‌شود.


  تلفن‌های همراه iphone۸، +iphone۸ و iphoneX با حافظه ۶۴ و ۲۵۶ گیگابایت عرضه شده و در خصوص این تلفن‌های همراه حافظه‌های ۱۶، ۳۲ و ۱۲۸ گیگابایت وجود ندارد.


  در جدول اولیه قیمت تلفن‌های همراه iphone۸، +iphone۸ و iphoneX در سایت اپل مشخص شده است.  مدل

  میزان حافظه (گیگابایت)

  قیمت به دلار

  iphone۸

  ۶۴

  ۶۹۹

  iphone۸

  ۲۵۶

  ۸۴۹

  +iphone۸

  ۶۴

  ۷۹۹

  +iphone۸

  ۲۵۶

  ۹۴۹

  iphoneX

  ۶۴

  ۹۹۹

  iphoneX

  ۲۵۶

  ۱۱۴۹


   


  در جدول دوم شاهد قیمت تلفن‌های همراه iphone۸ و +iphone ۸ در فروشگاه‌های دارای مجوز فروش به عنوان نمایندگی‌هایی که امکان ثبت سفارش و واردات قانونی دارند


  در بازار ایران (تهران) هستیم و در مورد تلفن‌های همراه  iphoneX قیمتی در بازار موجود نیست و تنها پیش ثبت نام اولیه بدون اخذ وجه توسط برخی فروشندگان صورت می‌گیرد.

  مدل

  میزان حافظه (گیگابایت)

  قیمت

  iphone۸

  ۶۴

  ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان

  iphone۸

  ۲۵۶

  ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان

  +iphone۸

  ۶۴

  ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان

  +iphone۸

  ۲۵۶

  ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان


   


  در جدول سوم نیز شاهد قیمت‌های عرضه شده تلفن‌های همراه iphone۸ و +iphone۸ هستیم که توسط واحدهای فروشی که در لیست فروشگاه‌های دارای مجوز ثبت سفارش و واردات قانونی تلفن‌های همراه آیفون با برند تجاری اپل قرار ندارند هستیم. این تلفن‌های همراه از جمله تلفن‌های همراهی هستند که به صورت قاچاق به بازار ایران راه یافته‌اند.

  مدل

  میزان حافظه (گیگابایت)

  قیمت

  iphone۸

  ۶۴

  ۵ میلیون تومان

  iphone۸

  ۲۵۶

  ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

  +iphone۸

  ۶۴

  ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

  +iphone۸

  ۲۵۶

  ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان


   


   


   


   


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *