×

افزایش بیش از ۵.۵ درصدی نرخ بیکاری در کانادا

 • کد نوشته: 183348
 • ۱۷ اسفند ۱۳۹۸
 • ۰
 • طبق آمارهای منتشر شده نرخ بیکاری در کانادا به بیش از درصد افزایش یافته است.بیشترین طیف سنی بیکار در کانادا را افراد ی در رده سنی ۲۲ تا ۲۶ سال تشکیل داده اند.

  افزایش بیش از ۵.۵ درصدی نرخ بیکاری در کانادا
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز، با وجود رقم خوردن یک اشتغال زایی خوب دیگر در ماه فوریه، نرخ بیکاری کانادا با ۰.۱ درصد افزایش در مقایسه با ماه قبل به ۵.۶ درصد رسید. طی این مدت نرخ مشارکت در بازار کار به ۶۵.۵ درصد رسیده که ۱.۱ درصد بیشتر از رقم ثبت شده در مدت مشابه منتهی به سال قبل بوده است. طی این مدت برای ۳۰ هزار و ۳۰۰ نفر نیز اشتغال زایی صورت گرفته است. 


  متوسط نرخ بیکاری کانادا در بازه زمانی ۱۹۶۶ تا ۲۰۱۹ معادل ۷.۶۱ درصد بوده که پایین‌ترین رقم ثبت شده مربوط به ژوئن ۱۹۶۶ با ۲.۹ درصد و بالاترین رقم ثبت شده مربوط به دسامبر ۱۹۸۲ با ۱۳.۱ درصد بوده است.


  طبق اعلام مرکز آمار کانادا طی این مدت نرخ بیکاری جوانان ۲۰ تا ۲۴ ساله به ۱۰.۳ درصد افزایش پیدا کرده است که بالاترین سطح ثبت شده در طول پنج سال اخیر  تاکنون محسوب می‌شود.


  رابرت کاویک، کارشناس مسائل اقتصادی در موسسه ” بی. ام. او کپیتال” گفت: گزارش خوب از وضعیت بازار کار به بانک مرکزی اجازه می دهد نفس راحتی بکشد. این مساله به کاهش نگرانی ها از وضعیت اقتصاد کانادا کمک خواهد کرد.


  در بین ایالت‌های مختلف، بیشترین اشتغال زایی در اونتاریو با ۲۵ هزار فرصت شغلی جدید به ثبت رسیده است و پس از آن کبک با ۲۱ هزار فرصت شغلی ومنیتوبا با ۲۸۰۰ فرصت شغلی در رده‌های بعدی قرار دارند. کمترین اشتغال زایی نیز مربوط به نیوفاندلاند با منفی ۵۰۰۰ فرصت شغلی بوده است و پرنس ادوارد نیز تنها برای حدود ۱۱۰۰ نفرفرصت شغلی ایجاد کرده است.


  به طور متوسط در بازه زمانی ۱۹۷۶ تا ۲۰۱۹، اقتصاد کانادا در هر ماه ۱۸ هزار و ۱۰ فرصت شغلی ایجاد کرده است که بالاترین اشتغال زایی ماهانه مربوط به اوریل ۲۰۱۹ با ۱۰۶ هزار و ۵۰۰ مورد و کمترین اشتغال زایی نیز مربوط به ژانویه ۲۰۰۹ با منفی ۱۲۴ هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی بوده است./ایسنا


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *