×

حمل‌ونقل فلج می‌شود

 • کد نوشته: 2610
 • ۰۵ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • روز گذشته محمد باقر نوبخت اظهار کرد که دولت قصد افزایش حامل‌های انرژی را ندارد. در این راستا رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از سیاست دولت انتقاد کرده و گفت : به نظر می رسد ادامه وضع موجود اگر چه مشکل اشتغال کشور را تا حدودی حل می کند اما صنعت حمل و نقل کشور را در آینده فلج خواهد کرد.

  حمل‌ونقل فلج می‌شود
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از مهر، داوود کشاورزیان در خصوص اظهارات دیروز صبح محمدباقر نوبخت مبنی بر اینکه دولت قصد افزایش حامل های انرژی را ندارد اظهار کرد: سیاست دولت این است که قیمت حامل‌های انرژی افزایش نیابد؛ من به این سیاست شدیدا اعتراض و انتقاد دارم و آن را اقتصادی نمی‌دانم.


  رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: تا زمانی که سوخت خودروهای سنگین تا این حد ارزان است، مشکلات صنعت حمل و نقل همچون فرسودگی ناوگان، به صرفه نبودن خرید کامیون نو، تقاضای مازاد حمل کالا، بهره وری پائین و … حل نخواهد شد.


  معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه کامیون های ایرانی در سال تنها ۶۰ تا ۷۰ هزار کیلومتر پیمایش دارند تصریح کرد: این در حالی است که کامیون‌ها در اروپا و آمریکای شمالی گاه تا سه برابر این مسافت پیمایش دارند. بنابراین ادامه وضع قیمتی سوخت، بهره وری صنعت حمل و نقل ایران را همچنان در حداقل نگه می‌دارد.


  وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بخش حمل و نقل به کمک یارانه‌ای که به سوخت (گازوئیل) داده می‌شود سرپا مانده و جورِ اشتغال را می‌کشد؛ هر کس که بیکار است می‌تواند یک کامیون فرسوده را با ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان خریداری کند و با حداقل عرضه بار فعالیت داشته باشد. بنابراین به جای آنکه یک نفر سالی ۱۵۰ هزار کیلومتر با یک کامیون تردد داشته باشد دو نفر ۷۰ هزار کیلومتر بار می برند تا این درآمد بین دو خانوار تقسیم شود.


  کشاورزیان تأکید کرد: کامیون نو در ایران در بازار فعلی حمل و نقل امکان کار کردن ندارد، چون خرید یک کامیون نو به قیمت ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان و اقساط ماهانه چند میلیونی آن با وضعیت کم بار فعلی امکان بازپرداخت اقساط ندارد.


  کشاورزیان تصریح کرد: به نظر می رسد ادامه وضع موجود اگر چه مشکل اشتغال کشور را تا حدودی حل می کند اما صنعت حمل و نقل کشور را در آینده فلج خواهد کرد.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *