×

کسی در ایران با «نهنگ آبی» خودکشی نکرده است

 • کد نوشته: 1121
 • ۲۰ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • هفته¬ی گذشته چالش «نهنگ آبی»، با گرفتن قربانی‌های متعدد توجه همه را به خود جلب کرد. در این راستا رییس اورژانس اجتماعی کشور، انتشار کلیپ‌هایی مبنی بر خودکشی دو جوان ایرانی در این بازی را تکذیب کرده و گفت: تا به حال هیچ مورد خودکشی از طریق بازی مذکور در ایران رخ نداده است؛ هرکسی می‌تواند کلیپ‌های مختلف خودکشی را که دلایلی جز این بازی دارند، با نگارش یک زیرنویس به عنوان شرکت در چالش نهنگ آبی پخش کند.

  کسی در ایران با «نهنگ آبی» خودکشی نکرده است
 • به گزارش پایگاه خبری « با اقتصاد» به نقل از ایسنا، حسین اسدبیگی ضمن تکذیب این اخبار گفت: با وجود آن­که در گروه‌ها و کانال‌های فضای مجازی ادعا شده که در ایران هم جوانانی به واسطه شرکت در یک بازی کامپیوتری دست به خودکشی زده‌اند، اما این شایعات کاملا بی پایه و ‌اساس است.


  وی در ادامه با بیان اینکه اقدام به خودکشی در افراد پیچیده‌تر از آن است که از طریق بازی به آن دست بزنند، توضیح داد: در دنیا نیز تعداد افرادی که از طریق این بازی اقدام به خودکشی کرده‌اند در مقایسه با حدود یک میلیون نفری که هر ساله از طریق خودکشی فوت می‌کنند، بسیار ناچیز و کمتر از ۳۰ نفر گزارش شده است در حالی که معتقدم انتشار اخبار و کلیپ‌های مربوط به این بازی باعث گرایش بیشتر  نوجوانان و جوانان به آن خواهد شد.


  رییس اورژانس اجتماعی کشور تاکید کرد: از تمامی کاربران اینترنت، می‌خواهیم که با انتشار اخبار کلیپ‌های مربوط به این بازی به تبلیغات غیرمستقیم آن دامن نزنند. 


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *