×

پای دادستانی کل کشور به مشکل سپرده‌گذاران مؤسسات اعتباری باز شد!

 • کد نوشته: 1123
 • ۲۰ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • داستان موسسه‌های مالی و اعتباری ورشکسته که یکی از چالش‌برانگیزترین آوار‌های اقتصادی مانده از دولت گذشته هستند، همچنان ابعاد گسترده تری به خود می گیرد، به نحوی که در آخرین واکنش عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای پول و اعتبار اعلام کرده که دادستان کل کشور به این پرونده ورود می کند.

  پای دادستانی کل کشور به مشکل سپرده‌گذاران مؤسسات اعتباری باز شد!
 • به گزارش پایگاه خبری ” با اقتصاد”، برخی از تعاونی‌های اعتباری که به گفته احمد حاتمی یزد، مدیرعامل سابق بانک صادرات و تجارت با رانت و زدوبند عده‌ای به وجود آمدند و برای دلالی وارد بازار کشور شدند، این روزها سپرده‌گذاران شاکی را بارها در اعتراض به عملکرد این موسسات جلوی بانک مرکزی و مجلس جمع کرده است.


  در همین راستا محمدرضا تابش عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای پول و اعتبار نیز، با اشاره به جزئیات آخرین جلسه این شورا درباره بررسی وضعیت سپرده‌گذاران مؤسسات اعتباری، گفت: در این جلسه که تمامی اعضای شورای پول و اعتبار حضور داشتند،  مقرر شد دادستان کل کشور اقدامات لازم برای رفع مشکلی که بنا به گفته مسئولان بانک مرکزی با دستور مقام قضایی در جهت حل مشکل سپرده‌گذاران مؤسسات اعتباری مطرح است را پیگیری کند.


  عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار با تأکید بر اینکه دولت و مجلس عزم جدی برای حل مشکلات سپرده‌گذاران و تعیین تکلیف آنها دارند، خاطرنشان کرد: از همه راه‌هایی که بتوان مشکل سپرده‌گذاران را حل کرد، برای رفع این مشکلات اقدام می‌کنیم.


  پیش از این نیز بهروز نعمتی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس از ایجاد تمهیداتی برای حل مشکل سپرده‌گذاران بیشتر از ۱۰۰ میلیون تومان و تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان خبر داده بود.


  موسسه مالی اعتباری کاسپین با دریافت مجوز از بانک مرکزی مشروط بر انحلال ۸ تعاونی (فرشتگان، الزهراء مشهد، حسنات اصفهان، دامداران و کشاورزان کرمانشاه، بدرتوس مشهد، پیوند، امید جلین گرگان و عام کشاورزان مازندران) در تاریخ ۲۷ اسفند ۹۴ تأسیس شد. این در حالی است که سخنگوی قوه قضاییه در این خصوص گفت : صحبتی مطرح شد در رابطع با ادغام چند شرکت تعاونی و تاسیس کاسپین که باید تصحیح کنم که این حرف صحیح نبود تعدادی از شرکت های تعاونی اعتبار که مشکل داشتند به واسطه بانک مرکزی ساماندهی شدند، ادغام نشده اند بلکه منحل شدند.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *