×

افشای اطلاعات نهادهای مالی مجوزدار در بورس

 • کد نوشته: 2646
 • ۰۵ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • اطلاعات تمامی نهادهای مالی دارای مجوز سازمان بورس بر روی سایت قرار گرفت.

  افشای اطلاعات نهادهای مالی مجوزدار در بورس
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد”  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، شفاف سازی اطلاعات نهادهای پولی و مالی یکی از تاکیدات دولت در چهارسال گذشته  بوده و در این راستا بانک مرکزی و سازمان بورس اقدامات متعددی انجام داده است و این مساله با لغو تحریم های هسته ای و افزایش تعاملات بین المللی ایران سرعت بیشتری گرفته است. بانک مرکزی از دو سال پیش تاکید به اصلاح صورت های مالی بانک ها داشته است و این مساله تا جایی بود که حتی نماد بانک هایی که همکاری لازم با بانک مرکزی در این زمینه نداشتند نیز تا اصلاح صورت های مالی متوقف ماند.


  بر اساس این گزراش، سازمان بورس نیز در این زمینه اقدامات متعددی انجام داده است که قرارگیری اطلاعات تمامی نهادهای مالی دارای مجوز سازمان بورس بر روی سایت از جمله اقدامات مهم در این زمینه بوده است. کارشناسان بازار سرمایه این مساله را گامی اساسی برای شفاف تر شدن بورس و عملکرد مالی شرکت های بورسی عنوان می کنند و تاکید دارند روند ثبت شرکت های بورسی روی سامانه کدال باید تسریع پیدا کند.


  کارشناسان با اشاره به اهمیت دسترسی عموم به اطلاعات می گویند، فساد مالی نتیجه پنهان کاری و گزارشگری مالی غیر شفاف است و اگر گزارشگری بخش اقتصادی کشور شفاف باشد در صورتی که معاملات غیرعادی بین مدیران و شرکت یا سوء برداشت و تقلبی صورت گیرد به سرعت مشخص می‌شود.


  مدیرفن آوری اطلاعات سازمان بورس نیز در گفتگو با عصر بازار  گفت: به زودی بخش افشای اطلاعات نهادهای مالی دارای مجوز با طراحی جدید بر روی سایت کدال راه اندازی می شود.


  روح الله دهقان اضافه کرد: این بخش نیازمند تغییراتی در بخش های دسته بندی ، جستجو ، به روز رسانی و دسترسی آسان به اطلاعات از طریق مرورگرهای تلفن همراه  بود ، که طراحی جدید بر همین اساس انجام شده است.


  به گفته او، بخش افشای نهادهای مالی دوهفته است که بر روی سایت کدال قرار گرفته وهم اکنون درحال به روزرسانی و دریافت قابلیت های جدید است.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *