×

کشف ۲۹۹ کارتن ، ۷میلیون قرص روان گردان در هرمزگان

 • کد نوشته: 2650
 • ۰۵ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • ناظر گمرکات استان هرمزگان جزئیات کشف ۷ میلیون عدد قرص روان گردان از نوع ترامادول در بندر شهید رجایی استان هرمزگان را تشریح کرد.

  کشف ۲۹۹ کارتن ، ۷میلیون  قرص روان گردان در هرمزگان
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد”، به نقل از گمرک ناظر گمرکات استان هرمزگان جزئیات کشف ۷ میلیون عدد قرص روان گردان از نوع ترامادول در بندر شهید رجایی استان هرمزگان را تشریح کرد.


  علیرضا دشتانی گفت: در یک عملیات اطلاعاتی و ردیابی یک دستگاه کانتینر که از یکی از کشورهای آسیایی وارد اسکله بندر شهید رجایی شده بود، مقدار ۷ میلیون عدد قرص ترامادول شناسایی و با هماهنگی نیروی انتظامی و دادستان استان هرمزگان این محموله توقیف شد.


  وی ادامه داد: بر اساس اطلاعاتی که از عملکرد برخی افراد و شرکت ها در مورد نقل و انتقال محموله های حاوی قرص های روان گردان در اختیار گمرکات استان هرمزگان بود، این محموله همزمان با ورود به بندر شهید رجایی شناسایی و قبل از اظهار به گمرک با هماهنگی دستگاه قضایی توقیف و در نهایت تعداد ۷ میلیون عدد انواع قرص روان گردان از نوع ترامادول کشف و ضبط شد.


  دشتانی افزود: محموله کشف شده پس از فک پلمپ حاوی ۲۹۹ کارتن که هر کدام محتوی ۲۵۰ بسته ۱۰۰ عددی بود که در مجموع ۷ میلیون و ۴۷۵ هزار عدد قرص‌های ۱۰۰ و ۲۰۰ میلی گرمی ترامادول کشف و ضبط شد. نام این شرکت بندری مشخص شده و برای این محموله پرونده‌ای تشکیل شد که این پرونده در دادسرای بندرعباس در حال رسیدگی است و تحقیقات قضایی و دستگیری متهمان ادامه دارد.


  ناظر گمرکات استان هرمزگان با اشاره به ردگیری و رصد محتویات تمامی محموله‌های ورودی به بندر شهید رجایی به صورت هوشمند از مبدا گفت: در حال حاضر با تجهیز گمرکات به ابزارهای الکترونیکی هوشمند و تقاطع گیری اطلاعات شرایطی فراهم شده که می توانیم اطلاعات محموله ها را پس از بارگیری از بندر مبدا شناسایی و حتی قبل از اظهار به گمرک بر اساس اطلاعات شرکت حمل و افراد حقیقی و حقوقی صاحب کالا نسبت به مدیریت ریسک و انجام کنترل های لازم اقدام نماییم.


  دشتانی در ادامه از تعامل و هماهنگی بسیار خوب گمرکات استان هرمزگان و نیروی انتظامی خبر داد و گفت: موضوع مبارزه با قاچاق انواع کالا و مواد مخدر در استان وارد مرحله جدیدی شده و محموله های قاچاق در نتیجه تعامل دو دستگاه و همچنین به کارگیری سامانه های هوشمند گمرک شناسایی و اقدامات بعدی بعمل می آید.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *