×

بغداد کنترل فرودگاههای اقلیم را به دست گرفت / ارتباط اربیل با شهرهای بزرگ جهان قطع شد

 • کد نوشته: 2696
 • ۰۷ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • بعد از هشدار مقامات عراقی به رهبران اقلیم کردستان مبنی تحویل فرودگاههای اربیل و سلیمانیه، امروز ساعت ۱۱ به وقت محلی تمامی پروازهای بین‌المللی به مقصد اربیل و سلیمانیه متوقف شد و این در حالی است که پروازهای داخلی شامل ممنوعیت دولت مرکزی عراق نمی‌شوند.

  بغداد کنترل فرودگاههای اقلیم را به دست گرفت / ارتباط اربیل با شهرهای بزرگ جهان قطع شد
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از العربیه انگلیسی، در ادامه واکنش‌ها به برگزاری همه‌پرسی اقلیم کردستان، از امروز ساعت ۱۱ به وقت محلی تمامی پروازهای بین‌المللی به شهرهای سلیمانیه و اربیل به حالت تعلیق درآمد.


  روز سه‌شنبه حیدالعبادی نخست‌وزیر عراق به اقلیم کردستان هشدار داد که در صورتی که دو فرودگاه بین‌المللی اربیل و سلیمانیه را تحویل دولت مرکزی عراق ندهد تمامی تلاش خود را برای ممنوع کردن پروازهای بین‌المللی به کار خواهد گرفت.


  اکنون حیدرالعبادی به هشدار خود عمل کرد و امروز ساعت ۱۱ به وقت محلی تمامی پروازهای بین‌المللی به این دو فرودگاه به حالت تعلیق درآمد اما پروازهای داخلی همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.


  ترکیش ایرلاین روز چهارشنبه اعلام کرد که پروازها به اربیل را متوقف خواهد کرد، این در حالی است که هواپیمایی مصر سریعاً به هشدار مقامات عراقی پاسخ مثبت داد و اعلام کرد که پروازها را به حالت تعلیق درخواهد آورد.


  جمهوری اسلامی ایران نیز هفته گذشته به درخواست دولت مرکزی عراق تمامی پروازهای خود به اقلیم کردستان را متوقف کرد.


  مولود تراب وزیر ترابری اقلیم کردستان اعلام کرده بود که اخلال در کار فرودگاههای اربیل و سلیمانیه عملیات نیروهای ائتلاف علیه داعش را تحت تأثیر قرار خواهد داد. او همچنین اعلام کرده است که آماده مذاکره با دولت مرکزی عراق برای نظارت بر فرودگاههای اربیل و سلیمانیه است.  


  شرکت هواپیمایی آلمان (لوفت‌هانزا) و شرکت هواپیمایی اتریش (آسترین لاینز) تنها شرکت‌های هواپیمایی جهان هستند که قرار است مسافران را با یک پرواز به فرودگاه اربیل برسانند. لوفت‌هانزا اعلام کرده که با دولت مرکزی عراق در حال گفتگوست اما احتمالا پرواز جمعه ۲۹ سپتامبر را لغو کند.


  شرکت آسترین ایرلاینز پروازهای داخلی اقلیم کردستان را انجام می‌دهد چرا که پروازهای داخلی شامل فرمان دولت مرکزی عراق نمی‌شوند. اکنون با توجه به این که پروازهای داخلی شامل این ممنوعیت دولت عراق نمی‌شوند تنها را مسافران اقلیم کردستان برای پروازهای بین‌المللی، فرودگاه بغداد است.


  گفتنی است که فلای دوبی، قطر ایرویز، رویال اردن، ترکیش ایرلاینز، هواپیمایی اتریش و لوفت‌هانزا پروازها را به مقصد اربیل انجام می‌دهند. 


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *